Makarská riviéra – turistický průvodce po Makarské riviéře

Makarská riviéra – turistický průvodce po Makarské riviéře

06.09.2018.


V tomto komplexním turistickém průvodci po Makarské riviéře najdete velmi užitečné informace o Makarské riviéře, abyste mohli využít všech výhod, které nabízí, a strávit perfektní dovolenou. Přečtěte si o největších atrakcích na Makarské riviéře, přírodních krásách, pohořím Biokovo, možnosti aktivní dovolené, exkurzím, nejkrásnějších plážích na Makarské riviéře, gastronomické scéně a ubytování na Makarské riviéře.

Makarská riviéra, jedna z nejatraktivnějších částí Jaderského moře, se nachází ve Splitu-Dalmácii a rozkládá se 53 km od zátoky Vrulje na severu směrem na Baćinu na jihu. Makarská riviéra se nachází na úpatí nádherné hory Biokovo a má mnoho atraktivních pláží s přirozeným stínem borovic. U pobřeží Makarské riviéry leží ostrovy Hvar, Brač a Korčula, poloostrov Pelješac a Bračský kanál. Kontrast mezi strmými svahy a vysokými vrcholy Biokova a pobřežím Jaderského moře, pokrytým hustými borovicovými lesy, činí z této oblasti jednu z nejatraktivnějších částí chorvatského pobřeží.

Makarská riviéra se rozkládá od obce Brela po Gradac a zahrnuje obce Baška Voda, Promajna, Tučepi, Podgora, Bratuš, Drašnice, Igrane, Živogošće, Drvenik, Zaostrog, Podaca, Brist a Gradac, přičemž cenrem Riviéry je město Makarska.

Podnebí

Podnebí na Makarské riviéře je středomořské a vyznačuje se horkými léty bez dešťových srážek, má více než 2700 slunečných hodin a poměrně mírné zimy s množstvím srážek. Teplota moře se pohybuje v letních měsících od 23 ° C do 27 ° C, zatímco průměrná roční teplota je vyšší než 20 ° C. Průměrná teplota vzduchu v zimních měsících je kolem 10 ° C, zatímco se posunuje na průměr 25 ° C během léta. Téměř ideální teplota v letních měsících je velmi příznivá pro cestovní ruch, což je nejdůležitější ekonomické odvětví v této oblasti.

Historie riviéry

Makarská riviéra byla obývaná již od dávné minulosti. Nejstarší záznamy, ve kterých byla zmíněna Makarska (Maccarum), Baška Voda (Biston) a Brela (Breulia), pocházejí z dávné historie.  Podle starých záznamů silnice, která procházela Makarskou riviérou, spojila Salonu s Narinou, s centrem Neretvy. Historicky byla Makarská riviéra rozdělena na Horní Littoral (od Drvenik do Baćine) a Dolní Littoral (od Brela po Živogošće).

Riviéra se stala vyhledávanou destinací pro turisty v polovině minulého století, kdy stavba jaderské silnice pomohla rozvoji cestovního ruchu. Společně to vedlo ke zvýšení počtu těch, kteří si přejí vychutnat nádhernou přírodu a horu Biokovo.

Přírodní park Biokovo

Biokovo

 

Přírodní park Biokovo je jedním z nejkrásnějších přírodních parků v Chorvatsku. V roce 1981 byl vyhlášen přírodním parkem, zatímco přírodní park pokrývá oblast téměř celé hory Biokovo, která je součástí pohoří Dinara. Biokovo se vyznačuje působivou nadmořskou výškou a vysokými strmými útesy na pobřeží Jaderského moře, které se rozprostírají asi 30 kilometrů a stoupají nad Makarskou riviérou.

Nejvyšší hora Biokova je Sveti Jura, vysoká 1762 metrů nad mořem, na kterou se dostanete autem přes úzkou asfaltovou silnici. Chcete-li si plně vychutnat přírodní krásy Biokova a krásné výhledy na celou Makarskou riviéru a na nedaleké ostrovy Hvar, Brač a Korčula a poloostrov Pelješac, doporučujeme pěší turistiku po horských stezkách, které vedou na vrchol Biokova.

Na Biokově najdeme různé tvary skal, útesů, děr a jeskyní, což je typické pro Dinaridy. Ačkoli na první pohled hora Biokovo vypadá holá, má bohatou lesní vegetaci buku a jedle, stejně jako rodný les dalmatské černé borovice. V oblasti Biokova je také 40 druhů endemických rostlin. Zvláště zajímavou součástí parku je botanická zahrada Kotišina, kterou založil Dr. Jure Radić, s cílem objevit a zachovat svůj rostlinný život. Botanická zahrada Kotišina se rozkládá na ploše 16,5 hektaru a je součástí přírodního parku Biokovo. Kotišina není klasická botanická zahrada, v níž jsou rostliny vysazovány podle určitých pravidel, ale je to oplocená část, kde rostou původní rostliny. Ačkoli to není klasická botanická zahrada, důrazně doporučujeme navštívit ji kvůli její různorodému rostlinnému životu, typickému pro tuto oblast.

Biokovo je také bohaté na různé ohrožené a chráněné druhy zvířat, jako jsou vlk, jezevec, orel, sup, liška, kanec, hadi a plazi.

Co dělat na Makarské riviéře?

Aktivní dovolená

Makarská riviéra nabízí různé možnosti pro návštěvníky, kteří hledají aktivní dovolenou. V každém pobřežním městě Makarské riviéry jsou sportovní hřiště pro různé sporty včetně fotbalu, basketbalu, tenisu, házené, volejbalu, plážovému volejbalu, atletiky a bocce. Kromě vnitřních a venkovních tenisových kurtů mají některé hotely také vnitřní a venkovní bazény, tělocvičny a fitness centra, vybavená nejmodernějšími cvičebními stroji.

Za posledních deset let se zvýšil zájem o různé adrenalinové sporty (extrémní sporty), jako je lezectví, horolezectví, paragliding, horská kola, pěší turistika a speleologie. Dále se zvýšil zájem o extrémní vodní sporty, jako windsurfing, parasailing, tryskové lyžování, vodní lyžování a potápění. Nicméně na Makarské riviéře existuje mnoho příležitostí pro aktivní dovolenou a různé sporty.

Pláže

Brela

 

Jedna z hlavních obchodních značek Makarské riviéry je jistě spousta krásných pláží a zátok, obklopených křišťálově čistým Jaderským mořem, zelenými borovicovými lesy, které poskytují přirozený stín a nádhernou horskou krajinou Biokovo. Volba pláží na Makarské riviéře je opravdu skvělá. Můžete si vybrat mezi méně přeplněnými plážemi, kde můžete najít svůj vlastní klid nebo navštěvované pláže s bary, restauracemi, atrakcemi a sportovními aktivitami. Všechny pláže jsou vhodné pro malé děti. Níže najdete seznam nejatraktivnějších a nejkrásnějších pláží na Makarské riviéře.

Přírodní park Biokovo

Protože má mnoho výhledů s krásným výhledem na pobřeží Jaderského moře a okolních ostrovů, hora Biokovo je v letních měsících velmi oblíbená. Není příliš složité dosáhnout nejvyššího vrcholu sv. Jury ve výšce 1762 metrů. Nejjednodušší a nejrychlejší je cesta přes malou asfaltovou cestu. Na cestě je několik restaurací, kde můžete zastavit a vyzkoušet speciality místní kuchyně. Kromě toho si můžete vychutnat krásné výhledy z mnoha míst, která mají výhled na Split, Omiš, řeku Neretvu, ostrovy Hvar, Brač, Vis, Korčula a Mljet, stejně jako poloostrov Pelješac. Během jasného počasí můžete dokonce vidět Itálii.

Milovníci adrenalinu mohou zkusit organizovaný kite. Pokud plánujete navštívit Makarskou riviéru, musíte navštívit impozantní horu Biokovo a užít si nedotčené přírody.

Výlety lodí

Vzhledem k mimořádně dobré poloze mezi Splitem a Dubrovníkem a poblíž ostrovů Brač, Hvar a Korčula je Makarská riviéra ideálním výchozím bodem pro výlety do mnoha destinací. Během sezóny, která trvá od dubna do listopadu, nabízí řada provozovatelů a cestovních kanceláří denní exkurze lodí na ostrov Hvar, bohatý na historické památky a výhledy, ostrov Brač s návštěvou jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově Hvar. Jadranské pobřeží – pláž Zlatni rat v Bolu a ostrov Korčula, rodiště slavného námořníka Marca Pola. Výlet na ostrov Korčula také zahrnuje návštěvu města Korčula, nazývaného "Malý Dubrovník". Také je možné navštívit ostrov Mljet, nejzelenější ostrov na Jadranu, kde se nachází národní park Mljet, stejně jako jezero Veliko a Malo. Můžete také najít cenově dostupné celodenní výlety lodí na ostrovy Hvar (Jelsa) a Brač (Bol a Zlatni rat) nebo Korčula. Lodě odjíždějí v 8:30, obědy a nápoje jsou zahrnuty v ceně.

Výlety

Na zemi jsou možnosti výletů a exkurzí ještě větší. Ať už cestujete autobusovou dopravou nebo soukromým automobilem, doporučujeme navštívit město Trogir mezi pevninou a ostrovem Čiovo se slavnou pevností Kamerlengo ze 14. století. Město Split je centrem Dalmácie, kde byste měli navštívit Diokleciánův palác z 3. století a slavnou Split Riva. Pro milovníky přírody poblíž Makarské riviéry je další národní park Krka, kde si můžete vychutnat krásu největšího vodopádu Skradinski buk a vrátit se do Šibeniku – rodného města basketbalové legendy Dražena Petroviće. Šibenik je domovem jedné z nejkrásnějších katedrál v Chorvatsku, katedrály svatého Jakuba, která je na seznamu světového dědictví UNESCO. Dubrovník je další perla Jadranu, která stojí za návštěvu, i když se nachází asi 160 kilometrů od Makarské riviéry. Se známým Starým městem a městskými hradbami Dubrovníku, které po staletí zdobí město, vypadá Dubrovník jako mohutné muzeum. Díky své bohaté historii je Dubrovník na seznamu světového dědictví UNESCO.

Kvůli vynikající poloze z Makarské riviéry procházejí výlety do Imotskéha (doporučujeme navštívit pevnost Topana a modré jezero), Imotskou krajinu a Bosnu a Hercegovinu, všechny ležící na druhé straně pohoří Biokovo. Navštivte město Mostar, které bylo během turecké říše významným obchodním centrem, zatímco turecká architektura, mešita a bazar se dosud zachovaly. Medžugorje je jednou z nejznámějších katolických svatyní a každoročně ji navštěvují miliony věřících a poutníků z celého světa. Duch Medžugorje může být zvláště viděn na vrchu Zjevení, kde se v roce 1981 Panna Maria zjevila vizionářům.

Kaňon řeky Cetina

Omiš

 

K dosažení kaňonu Cetina z Makarské riviéry je nutné projít Omišem, městečkem všeobecně známým svými piráty, kteří během 12. a 13. století útočili na obchodní lodě v Benátkách a Dubrovníku. Město Omiš se nachází na břehu řeky Cetiny u ústí Jaderského moře. Po tisíce let řeka Cetina vyhloubila kaňony na cestě do Jaderského moře a vytvořila nádherný kaňon. Důrazně doporučujeme vyzkoušet místní speciality jako úhoři a žáby v restauraci "Radmanové mlinice", která se nachází na řece Cetina. Pro ty, kteří hledají dobrodružství, lze kouzlo řeky Cetiny a její působivý kaňon prozkoumat na raftu.

Cyklistické trasy a cykloturistika

Makarská riviéra nabízí řadu cyklistických stezek pro všechny typy cyklistů – rekreačních i profesionálních. Od asfaltovaných silnic po makadamatské horské stezky (ideální pro horskou cyklistiku) si můžete vychutnat jízdu na kole v úžasné přírodě Makarské riviéry. Více náročných, ale extrémně atraktivních cyklistických stezek se nachází v krásném přírodním parku Biokovo. Je také možné nastoupit na kolo na trajektu nebo katamaránu a jet na kole kolem nedalekých ostrovů Hvar, Brač nebo Korčula.

Na Makarské riviéře je šest atraktivních cyklistických tras:

  • 200 prohlídka Brela – délka cesty je 44 km, stoupání je 1001 m, trvání 3,5 hodiny
  • 240 prohlídka Makarské – délka cesty je 15 km, výstup je 456 m, trvání 1 hodina
  • 241 Biokovo tour – délka cesty je 61 km, výstup je 2262 m, trvání 4 hodiny
  • 280 Tučepi tour – Podgora - délka cesty je 28 km, výstup je 770 m, trvání 2 hodiny
  • 320 Igrane – Živogošće turistika – délka cesty je 26 km, výstup je 612 m, trvání 2 hodiny
  • 360 Drvenik – prohlídka Gradac - délka cesty je 28 km, výstup je 710 m, trvání 2 hodiny

Více informací o cyklistických stezkách na Makarské riviéře naleznete zde.

Potápění

Potápění je jedním z nejatraktivnějších vodních sportů, protože poskytuje příležitost pro kompletní zážitek z hloubky Jaderského moře a možnost prozkoumání neprobádaných lokalit Jaderského moře. V průběhu let přitahuje rostoucí počet domácích i zahraničních potápěčů, kteří hledají průzkum pozůstatků potopených starožitností, ryb, korálů a podmořského světa. Ať už jste profesionál nebo začátečník, doporučujeme, abyste se ponořili do hlubin Jaderského moře a objevili tajemství podvodního světa.

Sportovní a rekreační rybolov

Mnoho návštěvníků, kteří navštíví Makarskou riviéru, miluje rybolov, ať už je to rekreační nebo sportovní rybolov. Aby bylo možné legálně využívat sportovní nebo rekreační rybolov v Chorvatsku, je třeba povolení k rybolovu. S povolením k rybolovu je povolen sportovní a rekreační rybolov v celém Chorvatsku. Rybolov je zakázán pouze v přístavech, v blízkosti marikulárních zařízení a na veřejných plážích (od 1. května do 1. října). Povolení k rybolovu je možné zakoupit online a přestože je nutné vybrat rybářskou zónu, ve které bude povolení používat, platí pro celé Chorvatsko. Rybářskou licenci můžete zakoupit na následujícím odkazu.

Pro ty, kteří hledají adrenalin a větší úlovek, doporučujeme Big Game Fishing. Lov velkých ryb – tuňáka a mečouna lze zorganizovat z Makarské. Výlet zahrnuje loď s profesionálními rybáři. Lov se koná v oblasti mezi ostrovy Hvar a Brač, zatímco výlety zahrnují návštěvy nedalekých ostrovů a koupání v křišťálově čistém moři.

Svatyně Vepric, Makarská

Svatyně Vepric se nachází ve městě Makarska a je věnována Panně Marii z Lurd. Byl založen v roce 1908 biskupem Split-Makarska Jurajem Carićem, který byl po smrti pohřben ve svatyni. Obklopena zátokami, vegetací a kopci, svatyně vypadá velmi podobně jako svatyně v Lourdes. Vedle jeskyně, kde se nachází socha Panny Marie, má také kapli, oltář a křížovou cestu. Vepric je navštěvován po celý rok, nicméně hlavní poutní dny jsou na svátek Nanebevzetí Panny Marie (15. srpna) a Narození Panny Marie (8. září).

Gastronomie a tradiční kuchyně

Jedním z nejlepších způsobů, jak poznat místní obyvatele a jejich zvyky, je místní kulinářské speciality a jídlo. Chorvatsko je všeobecně známé svou vynikající tradiční středomořskou kuchyni, která se nachází v dobrých restauracích a tavernách po celé Makarské riviéře. Nejznámější dalmatské tradiční pokrmy, které doporučujeme vyzkoušet, jsou jahňacie na ražnju, chobotnice pod pekom, teletina pod pekom, Dalmatinská pašticada, černá risotto, chobotnice a ryby (komarča, orada, zubatac, lubin, šampjer, škarpina). Pro přílohu doporučujeme vařené brambory s mangelem a omáčkou z domácího extra panenského olivového oleje, čerstvé petrželky a česneku. Pro dezerty ochutnejte místní speciality – dalmatian rozsata a tiramisu.

Nejkrásnější pláže na Makarské riviéře

Pláž Punta Rata nebo Dugi Rat, Brela

Brela

 

Punta Rata (Dugi rat) je krásná oblázková pláž v Brela, která podle časopisu Forbes byla prohlášena za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Pláž Punta Rata se nachází na úpatí hory Biokovo a je obklopena borovým lesem na jedné straně a jasným modrým Jaderským mořem na druhé straně. Díky přírodnímu stínu a písečnému vstupu do moře je Punta Rata ideální pro rodiny s malými dětmi. Nejznámějším symbolem této pláže, která zdobí mnoho pohlednic, je "kámen Brela", malý kamenný ostrov. Punta Rata má modrou vlajku, symbol dobře vybavené pláže s výjimečně čistým mořem. Kromě pronájmu lehátka a slunečních deštníků na pláži můžete také vypít svůj oblíbený koktejl v jednom z barů.

Pláž Vruja, Brela

Pláž Vruja je skrytá oblázková pláž obklopená přírodními strmými útesy. Pláž není snadno přístupná, protože vstupní cesta vede přes strmé útesy, které pro mnoho hostů představují nepříjemnou překážku. Pláž Vruja je velmi populární mezi námořníky, kteří často zakotví své jachty nebo lodě, a vychutnávají si krásný výhled na impozantní horu Biokovo, borový les a křišťálově čisté moře. Na této pláži je moře o něco chladnější než průměr, protože je blízko k pramenům čerstvé vody. Nudisté ​​nebo naturisté (pláž FKK) se nacházejí na jedné části pláže Vruja. FKK je zkratka německého jazyka pro "Frei Körper Kultur" nebo "volnou kulturu těla".

Pláž Podrače, Brela

Krásná pláž Podrače je jednou z nejkrásnějších zátok v Brela. Tichá a nedotčená zátoka je skrytá a obklopena skalami a borovicemi. Podle turistického časopisu "Nejlepší evropské destinace" a Zlatni rat v Bol (ostrov Brač) byla pláž Podrače vyhlásena za jednu z nejkrásnějších pláží v celé Evropě. Pláž Podrače se vyznačuje křišťálově čistým mořem tyrkysových barev a výjimečnou přírodní krásou, která zůstala nedotčená i přes bohatou turistickou nabídku. Stejně jako většina jiných pláží na Makarské riviéře, tato oblázková pláž je ideální pro rodiny s malými dětmi.

Pláž Nikolina, Baška Voda

Baška Voda

 

Hlavní pláž v Bašce Voda je krásná oblázková pláž Nikolina, která byla pojmenována podle patrona Bašky Vody, sv. Nikola Putnik. Kvůli mimořádně čistému moři byla pláž Nikolina oceněna modrou vlajkou, mezinárodním symbolem kvality. Tato pláž má dobrou turistickou nabídku a v roce 2008 jí byla udělena cena Blue Flower jako nejlépe vybavená pláž na chorvatském Jadranu. Přírodní stín se nachází pod borovicemi a také má lehátka, dětské hřiště, bary, restaurace, sprchy a různé sportovní aktivity.

Pláž Donja Luka, Makarska

Jednou z nejznámějších pláží na Makarské riviéře je určitě pláž Donja Luka, která se nachází v centru Makarské. Pláž Donja Luka je několik kilometrů dlouhá pláž s mnoha borovicemi, které poskytují přirozený stín. Tato oblázková pláž je mimořádně oblíbená u návštěvníků, kteří se k ní dostanou již od ranních hodin. Extrémně bohatá nabídka zábavy umožňuje celodenní zábavu pro všechny věkové kategorie. Kromě tobogánů a šlapadel můžete také využít adrenalinových aktivit, jako je bungee jumping nebo parasailing. Z této pláže si můžete vychutnat krásný výhled na moře a úžasné západy slunce.

Pláž Nugal, Makarska, Tučepi

Jižně od Makarské nedaleko Tučepi je krásná nudistická pláž Nugal (pláž FKK). Tato oblázková pláž je jednou z nejznámějších nudistických a naturistických pláží v této části Jaderského moře a je velmi populární, protože je ukryta mezi útesy a borovým lesem. Na pláž se můžete dostat dvěma způsoby – procházkou lesem Osejava (pěšky trvá asi půl hodiny) nebo lodí. Pláž je ideální pro nudisty a turisty, kteří chtějí uniknout davům, takže nečekejte dobře vybavenou pláž s rozvinutou infrastrukturou a dalšími zařízeními. Pláž Nugal vás přitahuje kontrastem křišťálově čistého moře, zeleného borového lesa a vysokých skal, které se nad ní zvedají.

Pláž Tučepi, Tučepi

Tučepi

 

Jedna z nejdelších pláží na Makarské riviéře, pláž Tučepi, se nachází v pobřežním městě Tučepi. Asi 4 km dlouhá, krásná oblázková pláž protéká celým městem. Kromě atraktivní promenády je pláž obklopena borovými a tamarskými stromy, které poskytují přirozený stín. Díky mnoha atrakcím a zábavy, jako jsou vodní skluzavky a šlapadla, je pláž velmi oblíbená u rodin s malými dětmi. Podél pláže je mnoho barů, restaurací, obchodů a suvenýrů, zatímco lehátka a slunečníky si můžete pronajmout. Během večere doporučujeme procházky po promenádě a užít si výhled na modré Jaderské moře.

Pláž Djevičanska, Igrane

Djevičanska pláž se nachází na severním vjezdu turistického města Igrane. Igrane má mnoho krásných pláží, nicméně jedna z nejkrásnějších pláží je pláž Djevičanska. Tato oblázková pláž je obklopena borovicovými lesy a je oddělená a je ideální pro hosty, kteří se chtějí přestěhovat od davů a ​​užívat si vlastního klidu.

Mala Duba a Velika Duba, Živogošće

Přírodní kamínková pláž Mala Duba se nachází jižně od dalšího atraktivního pobřežního města Živogošće. Tato krásná pláž je ideální pro rodiny s dětmi, protože se nachází ve městě a je přístupná pěšky nebo autem. Tato přírodní oáza je obklopena zelení borovic, která je ideální pro nalezení dokonalého přirozeného stínu. Je tam také mnoho barů a restaurací, zatímco promenáda je velmi populární u mnoha rodin. Z Mala Duby je možné dosáhnout další atraktivní pláže asi půl kilometru na jih – na pláž Velika Duba.

Oblázková pláž Velika Duba, která se nachází v zátoce Velika Duba, je považována za jednu z nejatraktivnějších pláží na Makarské riviéře. Záliv se nachází v neobydlené lokalitě, 1 km od obývané obce Živogošće Blato, do které se dostanete nezpevněnou silnicí. Pláž je obklopena borovým lesem, který poskytuje přirozený stín. Během sezóny je otevřen plážový bar, kde si můžete vypít svůj oblíbený koktejl.

Pláž Kamp Dole, Živogošće Blato

Atraktivní autokemp Dole se nachází na severní straně, těsně před vchodem do Živogošće Blato. Krásná písečná pláž Kamp Dole je obklopena jasně modrým Jaderským mořem a okolním borovým lesem s hlubokým přirozeným stínem. Nejvíce obyčejnými návštěvníky této pláže jsou rodiny s malými dětmi a přáteli, kteří na Kamp Dole Beach mohou najít vše, co potřebují pro dokonalou dovolenou.

Gornja Vala, Gradac

Nejdelší pláž na Makarské riviéře, 5 km dlouhé pláže Gornja Vala, se nachází v pobřežním městě Gradac. Tato oblázková pláž je obklopena borovicemi a olivovníky, které poskytují přirozený stín těm, kteří neradi přehánějí slunce. Z pláže si můžete vychutnat nádherný výhled na čisté Jaderské moře a na horu Biokovo. Mnoho zařízení je ideálním místem pro rodiny s malými dětmi. Vedle barů a restaurací, na pláži, najdete také sprchy a šatny, zatímco za příplatek si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Ti, kteří hledají aktivní dovolenou, si mohou zahrát tenis, plážový volejbal, "picigin" nebo si užít tryskové lyže. Pro děti je k dispozici tobogán. Pláž Gornja Vala je často navštěvována jachtaři a jachty, protože má přírodní větrný úkryt.

Vezměte prosím na vědomí, že toto není komplexní seznam nejkrásnějších pláží na Makarské riviéře, protože na Makarské riviéře je několik stovek překrásných a jedinečných pláží a zátok. Kontrast mezi křišťálově čistě modrým Jaderským mořem a hustými borovými lesy, které obklopují mnoho pláží a zátok, je unikátní přírodní krása, kterou je obtížné najít. Zvláště s ohledem na impozantní horu Biokovo, která stoupá nad Makarskou riviérou. Prozkoumejte přírodní krásy jedné z nejkrásnějších částí Dalmácie. Makarská riviéra na vás čeká!

Ubytování na Makarské riviéře

Na Makarské riviéře se nabízí široká škála možností ubytování. Ať už chcete strávit dovolenou v hotelu, soukromém ubytování nebo kempování, nabídka je bohatá. V závislosti na vašich preferencích si můžete zvolit pobyt v hotelu nebo v soukromém ubytování u přátelských hostitelů v jednom z nově zrekonstruovaných apartmánů nebo v rekreačním domě. Chcete-li zažít místní atmosféru a zvyky místních lidí, důrazně doporučujeme pobyt v soukromém ubytování – ať už hledáte byt s terasou a výhledem na moře, rekreační dům s bazénem nebo moderní místnost.

Přes dovolena-ubytovani-chorvatsko.cz můžete kontaktovat vlastníky soukromého ubytování přímo, ušetřit až 40% a strávit nezapomenutelnou dovolenou na Makarské riviéře. Levné ubytování v apartmánu, v pokoji nebo v rekreačním domě po celé Makarské riviéře – v Makarské, Brela, Baska Voda, Promajna, Tučepi, Podgora, Bratuš, Drašnice, Igrane, Živogošće, Drvenik, Zaostrog, Podaca, Brist a Gradac. Užijte si dovolenou na krásných plážích, obklopených křišťálově čistým Jaderským mořem a čerstvým mořským vzduchem. Vítejte na Makarské riviéře!

Tagy: Makarská riviéra, Makarska, Brela, Baška Voda, Tučepi, Biokovo, dovolená, průvodce

Rádi bychom slyšeli vaše připomínky, příběhy a zkušenosti v Chorvatsku v níže uvedených komentářích


Vybraná nabídka apartmánů a soukromého ubytování v Chorvatsku