Apartmány a soukromé ubytování Split - Dalmácie

Split a Dalmácie jsou fascinující, ale zároveň náročné téma, zejména v tomto omezeném prostoru. Uvádíme Split a ostrovy Brač, Hvar, Vis a Šolta, Makarskou a Omišskou riviéru. Nebudeme ignorovat fascinující Splitské zázemí, pobřeží Jaderského moře a kouzelnou dalmatskou Zagoru! Za prvé, samozřej...

Vybrané apartmány a soukromé ubytování - Split - Dalmácie

1 recenzí - 5/5
Apartmány Beachfront Sinajko

Podgora

od 50 €

Apartmán Claudia

Makarska

na vyžádání

1 recenzí - 5/5
Apartmány Ljiljana

Kaštela

od 90 €

1 recenzí - 5/5
Apartmány Villa Ruić

Šolta

od 50 €

Apartmány Marinovi Dvori

Čiovo - Slatine

od 35 €

Apartmány Matić Tučepi

Tučepi

od 50 €

Apartmány Šimić

Tučepi

na vyžádání

1 recenzí - 5/5
Rekreační dům Villa View Makarska

Makarska

od 350 €

2 recenzí - 5/5
Apartmány Ruža

Baška Voda

od 40 €

Apartmány Makarska Centar

Makarska

na vyžádání

Apartmány Villa San

Brela

na vyžádání

2 recenzí - 5/5
Rekreační dům Marin

Vinišće

od 120 €

Apartmány Villa D & D

Čiovo - Okrug Gornji

na vyžádání

Apartmány Teo

Baška Voda

na vyžádání

1 recenzí - 5/5
Apartmány Leon

Tučepi

od 100 €

Apartmán Croeso

Seget

od 110 €

Apartmány Mirko Stanicic

Brela

od 50 €

Apartmány Roščić

Podgora

od 50 €

Apartmány Villa Sofia

Zaostrog

od 12 €

1 recenzí - 5/5
Apartmány Nada

Čiovo - Arbanija

na vyžádání

Rekreační dům Rest House Stiniva

Vis - Vis

od 200 €

Apartmány Petar Vlašić

Podstrana

od 50 €

Apartmán Sea View

Makarska

od 100 €

Rekreační dům Vila SanAdrija

Drvenik Mali

od 100 €

Apartmán Sea & Beach with roof terrace

Kaštela

od 100 €

Rekreační dům Amy

Čiovo - Slatine

od 80 €

Apartmány Villa Dalmatina

Živogošće

od 50 €

Rekreační dům Villa EREMITA

Brač - Milna

od 380 €

Apartmány Villa A&D

Čiovo - Slatine

od 100 €

Apartmány Villa Antonia

Baška Voda

od 40 €

Apartmány Providenca

Makarska

na vyžádání

Apartmány Bela

Čiovo - Arbanija

od 55 €

Apartmány Villa Biancini

Hvar - Ivan Dolac

od 35 €

Apartmány Neda

Živogošće

na vyžádání

Apartmány Monika

Omiš

od 40 €

Apartmány Vesna

Promajna

od 45 €

Split - Dalmácie (1047) - hledání ubytování v soukromí podle míst

Turistický průvodce Split - Dalmácie

Split - Dalmácie - Erb

Split a Dalmácie jsou fascinující, ale zároveň náročné téma, zejména v tomto omezeném prostoru. Uvádíme Split a ostrovy Brač, Hvar, Vis a Šolta, Makarskou a Omišskou riviéru. Nebudeme ignorovat fascinující Splitské zázemí, pobřeží Jaderského moře a kouzelnou dalmatskou Zagoru!

Za prvé, samozřejmě, Split, město s bohatou historií a krásou, se narodilo ve snech císaře Diokleciána, který strávil poslední dny svého života ve své rodné Dalmácii. Samotné město bylo pojmenováno po Diokleciánově paláci (Spalato), postaveném kolem roku 300 př. n.l., který je dnes největším a nejzachovalejším pozdně starožitným palácem na světě. Během staletí se toto fascinující město rozvíjelo kolem kopce Marjan. Po barbarské destrukci změnil různé vládce; Byzanty, chorvatské vládce, Maďary, Benátčany atd. Možná však nejznámějším znakem tohoto chorvatského města je jeho specifická mentalita. Slavný spisovatel Miljenko Smoje uvedl, že pokud bude mít dostatek velkého plátna na pokrytí celého Splitu, bude to největší cirkus na světě. Pro poznávání ducha města a krásy jeho ulic a jeho slavné nábřeží je nejlepší zde strávit pár dní. Najdete zde spoustu místa k pronájmu a širokou škálu ubytování od levných apartmánů až po pokoje a rekreační domy. Nejlepší způsob, jak provést rezervaci, je kontaktovat přímo majitele bytů, protože pak neexistuje žádný drahý poplatek za agenturu.

V oblasti Split jsou krásné ostrovy Brač, Hvar, Šolta, Vis, Drvenik. Brač je největší střední dalmatský ostrov, známý pro svou Pláž Zlatni rat, stejně jako četné nádherné místa Bol, Supetar, Selca atd. Hvar je jednou z nejslavnějších destinací na světě. Bohatý a exkluzivní noční život s krásnými kamennými uličkami, spoustou restaurací a přístavů pro jachty. Je také jedním z míst narození chorvatské literatury, když se tu narodil chorvatský renesanční spisovatel Petar Hektorović. Ostrov Šolta je tajemstvím mezi chorvatskými ostrovy. Tento krásný ostrov, obývaný již od pravěku, je poprvé uveden pod názvem Olyntha ve 4. století před naším letopočtem. Chcete-li zažít původní krásu dalmatského ostrova a bez nadměrného zatížení moderního cestovního ruchu a zároveň najít levnější ubytování v přímém kontaktu s majiteli apartmánů, Šolta je ostrov pro vás. Vesnice Nečujam, Rogač a Maslinica, a zejména slavné pole Šolta, prostě musíte objevit. Ostrov Vis, jako jeden z nejvzdálenějších ostrovů, zachoval své původní kouzlo a kde příroda zůstala nedotčená. Zde můžete prozkoumat četné zátoky a skryté pláže a na sousedních plážích na ostrově Biševo najdete známou Modrou jeskyni, která vám určitě vyrazí dech

Oblast Splitu a tato část Dalmácie má také dvě charakteristické a velmi atraktivní riviéry, Omišskou Riviéru a Makarskou riviéru, které dělají nádhernou směs hor, čistého moře a krásných oblázkových pláží. Omiš , staré pirátské město, se nachází v údolí u ústí řeky Cetiny, kde můžete zažít různé dobrodružství jako je rafting, kajaky a zip. Makarská je stará dáma chorvatského cestovního ruchu, která každoročně láká velké množství turistů kvůli velkým oblázkovým plážím a také sousedním atraktivním turistickým městům Tučepi, Podgora, Baška Voda a další.

A konečně tajemná dalmatská Zagora! Oblast Dalmácie oddělené horami Kozjak (780 m), Mosor (1339 m), Omiš Dinara (864 m), Biokovo (1762 m) a Rilić (1160 m). Skládá se z charakteristických krasových a malých polí a jeho krásy jsou jednoduše fascinující. Tento prostor je místem, kde se vytvořil chorvatský středověký stát a vždy měl úzký vztah s pobřežím, současně s ním spojený a oddělený v kulturním a civilizačním smyslu. Zde najdete staré kamenné domy, které se změnily v rekreační domy, mnohem levnější ubytování a neodolatelné výhledy na Jaderské moře. Tato část Dalmácie má slavnou kuchařskou nabídku tradičních sýrů, jehněčího, prosciutta a vína. Přejeme Vám příjemnou dovolenou ve Splitu a Dalmácii!

Split - Dalmácie - Přírodní, kulturní a turistické zajímavosti

Diokleciánův palác Split

Diokleciánův palác je jednou z nejuznávanějších, nejnavštěvovanějších a nejlépe zachovaných památek a starověké římské budovy v Evropě. Před více než 1700 lety ho postavil Římský císař Dioklecián, který zde žil poté, co odešel z císařského trůnu (od 305 do 316 př.nl). Byl postaven v krásné přírodní zátoce, 5 kilometrů jižně od Salony (Solin), pak hlavním městem římské provincie Dalmácie. Palác byl postaven jako kombinace luxusní vily nebo letní rezidence pro císaře Diokleciána a římského vojenského tábora (castrum), kde žili římští vojáci. Jižní část paláce, která je blíže k moři, byla vyhrazena pro císaře a jeho nejbližší služebníky, zatímco severní část směřující k pevnině sloužila pro římskou armádu a císařovu gardu. Celý palác je velká obdélníková budova (asi 215 x 180 metrů) se čtyřmi velkými věžemi na rohu, čtyřmi menšími věžemi na stěnách a čtyřmi dveřmi na všech čtyřech stranách světa.

Na místě paláce v 7. století bylo založeno město Split po příjezdu Chorvatů do oblasti Dalmácie. Diokleciánův palác sloužil jako perfektní výchozí bod pro rozvoj nového města Splitu a jeho obyvatelé provedli četné změny a přizpůsobili mnoho původních staveb a zdí do svých nových obytných prostor. Navzdory tomu zůstala většina paláce, budov a zdí zachována dodnes. Obrysy císařského paláce jsou obzvláště viditelné ze vzduchu. Nejslavnější budova je určitě katedrála sv. Duje, bývalé mauzoleum římského císaře Diokleciána, který byl později přeměněn na kostel po pronásledování křesťanů v raném středověku. Přímo před katedrálou je Peristil, centrální náměstí paláce, s chrámy jako Chrám Jupitera, který zůstal v původní podobě a je považován za jednu z nejkrásnějších evropských památek. Zvláštní zajímavosti jsou dobře zachovalé Diokleciánovy sklepy, které jsou jedním z nejlépe zachovaných antických komplexů tohoto druhu na světě. Je zajímavé navštívit Vestibul, starou kamennou vstupní halu s otevřenou kruhovou kopulí, stejně jako čtyři městské brány (Zlatna, Srebrna, Zeljezna, Mjedena), které na vás zapůsobí krásou a velikostí.

Kromě starých římských budov je celé jádro města Split ve zdejších městských zídkách velmi zajímavé, protože představuje typickou středověkou a středomořskou architekturu, úzkými kamennými domy a ulice, které se zdají být bludištěm. Není divu, že celé jádro města, nebo celý Diokleciánův palác byl v roce 1979 zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO. Z tohoto důvodu mnoho turistů navštěvuje toto krásné město v rostoucím počtu. Můžete najít soukromé ubytování a zajímavé byty v některých starých domcích uvnitř městských hradeb, kde můžete zažít zlomek starověké atmosféry a jak se na starém římském paláci zjevil život.

Diokleciánův palác Split, Chorvatsko
Diokleciánův palác Split, Chorvatsko
Diokleciánův palác Split, Chorvatsko
Cetina řeka kaňon

Cetina Canyon je jedna z nejkrásnějších a největších přírodních zajímavostí v Dalmácii. Nachází se v zázemí Omiše, kde se řeka Cetina vlévá do Jaderského moře. Kaňon je impozantní svou velikostí, s vertikálními skalami, které dosahují výšky několika set metrů. Rozkládá se po dolním toku řeky Cetiny. Tato smaragdově zelená a čistá řeka je skutečnou krasovou krásou, která oplývá peřejemi, vodopády a přitahuje mnoho milovníků přírody a dobrodruhů.

Zdroj je v nadmořské výšce 385 m, na severozápadních svazích pohoří Dinara a sestupuje do Jaderského moře v délce 105 kilometrů. V horním toku řeky je uměle vytvořené jezero Peručko, pak prochází údolím Sinj a Sinj a poté vstupuje do jeho nádherného kaňonu v dolním toku, což je jistě nejatraktivnější částí řeky. Od roku 1963 má kaňon řeky Cetiny chráněnou krajinu díky své velmi zachovalé přírodní lokalitě a bohatství rostlinného i zvířecího světa.

Je ideálním místem pro jednodenní výlety, různé dobrodružství, aktivní dovolenou a přírodní dovolenou. Díky tomuto přírodnímu jevu se nedaleký Omiš stalo důležitým centrem dobrodružné turistiky a extrémních sportů. Zde si můžete vychutnat zipline, canyoning, jízdu na kajaku, rafting, pěší turistiku, cykloturistiku a alpinismus na okolních vysokých a strmých skalách kolem Cetiny. Jen několik kilometrů od Omiše a moře se nachází oblíbené exkurze Radmanova mlýna a Kaštil Slanica, kde si můžete pochutnat na mnoha chutných místních specialitách, jako jsou jídlo pod šlehačkou, fennnar, žába, úhoř, pstruh a mořská ryba. Rafting je velmi oblíbený během letní turistické sezóny, protože je vhodný pro rodiny s dětmi. To trvá 3 až 4 hodiny, kde můžete vidět všechny přírodní krásy kaňonu. Voda je o několik stupňů chladnější než moře, ale je vhodná k plavání a poskytuje příjemné osvěžení v horkých letních měsících.

Pokud plánujete strávit dovolenou na slavné Omiši nebo Makarské riviéře nebo v blízkém okolí, rozhodně doporučujeme jednodenní výlet do této divočiny. Levné ubytování najdete v soukromých apartmánech, pokojích a prázdninových domech po celé Omišské riviéře.

Cetina řeka kaňon, Chorvatsko
Cetina řeka kaňon, Chorvatsko
Cetina řeka kaňon, Chorvatsko
Modrá jeskyně - Biševo

Modrá jeskyně je podvodní jeskyně a jedinečný geomorfologický jev nacházející se v zátoce Balun na východní straně ostrova Biševo. Je k dispozici veřejnosti již od roku 1884, kdy vídeňský malíř Eugen Baron Ransonnet napsal v novinách, že na neznámém ostrově na Jadranu je "nádherná mořská jeskyně s nepopsatelnou krásou".

Jeskyně má dva otvory, jeden menší, který je uměle prohlubován a skrze něž může do jeskyně vstoupit malá loď. Druhý otvor je mnohem větší a významnější a nachází se na jižní straně jeskyně pod hladinou moře a prochází slunečním světlem. Asi kolem poledne, kdy je slunce v ohni, pronikají sluneční paprsky přes větší podvodní otvor v jeskyni. Sluneční paprsky se odrážejí od bílého dna a osvětlují jeskyni nereálnou a nepopsatelnou modrou a objekty ve stříbrné barvě. Je to zvláštní a nerealistická zkušenost, protože taková scéna může být zažena pouze v několika místech světa, takže není divu, že je navštívena téměř 100 000 návštěvníky ročně. Většina návštěvníků navštíví tuto nerealistickou jeskyni v červenci a srpnu, proto doporučujeme návštěvu v červnu nebo září. Jednou z výhod návštěvy mimo sezónu je, že si můžete vychutnat soukromí v tomto přírodním jevu. Pro návštěvu ostrova Biševo jsou organizovány turistické lodě z Komiža na ostrově Vis a lístek do jeskyně stojí až 10 eur.

Kromě neobvyklé podvodní jeskyně, pro kterou je návštěva omezená a trvá pouhých 10 minut, můžete na ostrově Biševo navštívit atraktivní jeskyně Medvedina nebo si vychutnat krásnou písečnou pláž Porat, kde se nachází několik barů. Pokud plánujete svou příští návštěvu Dalmácie a ostrova Vis, určitě nezmeškáte Modrou jeskyni a ostrov Biševo. Obraťte se na majitele apartmánů a zajistěte levné ubytování v soukromí včas a přátelští hosté vám rádi ukážou všechny skryté zátoky, pláže, jeskyně a zajímavosti svého ostrova.

Modrá jeskyně - Biševo, Chorvatsko
Modrá jeskyně - Biševo, Chorvatsko
Modrá jeskyně - Biševo, Chorvatsko
Přírodní park Biokovo

Přírodní park Biokovo pokrývá téměř celou horu Biokovo a přírodní park byl vyhlášen v roce 1981. Biokovo je součástí pohoří Dinarid a vyznačuje se svou impozantní výškou a vysokými strmými útesy podél pobřeží Jaderského moře. Rozkládá se na 30 kilometrů nad známou Makarskou riviérou a vypadá jako obrovská zeď, která se vynořuje z Jaderského moře. Nejvyšší vrchol Biokova je Sveti Jure ve výšce 1762 metrů nad mořem, do kterého se dostanete úzkou asfaltovou cestou. Je možné se s vozem dostat nahoru, ale samozřejmě mnohem lepší zážitek je vylézt po horu na jednu z mnoha horských stezek. Nabízí nádherný výhled na celé pobřeží Makarské a na ostrovy Brač, Hvar a poloostrov Pelješac.

Na Biokově najdeme řadu kamenných tvarů typických pro Dinaridy, jako jsou jeskyně. Zde je zvláštní geomorfologická rezervace a zvláštní rezervace pro lesní vegetaci buku a jedle a autochtonní černý dalmatský borový les. Botanický svět Biokova je obzvláště bohatý a pestrý, a zde v malém prostoru roste více než 40 endemických druhů rostlin. Součástí přírodního parku je zajímavá botanická zahrada Kotišina, kterou založil Dr. Jure Radic za účelem vědeckého výzkumu a ochrany a ochrany rostlinného světa hory. Ačkoli na první pohled Biokovo dělá poněkud drsnou a skalní horu, existuje mnoho chráněných a ohrožených živočišných druhů, jako jsou orli, vlci, lišky, jezevci, divoké divočiny, muflony a četné druhy hadů a plazů. Vzhledem k blízkosti moře a atraktivních výhledů je Biokovo navštěvováno zejména v létě, kdy je navštíveno více než 50 000 turisty. Na cestě k vrcholu hory je několik restaurací, kde najdete občerstvení a místní speciality nejvyšší kvality. Pro všechny adrenalinové nadšence se zde pořádá paragliding, což je zvláštní zážitek, pokud máte odvahu plavit modrou oblohu.

Pokud plánujete letní léto na Makarské riviéře, nezapomeňte navštívit tuto krásnou horu, která vás okouzlí svou nedotčenou přírodou a divočinou. Levné ubytování v apartmánech, apartmánech a rekreačních domech v Makarské, Brela, Baska Voda, Promajna, Tučepi a Podgoru, kde můžete strávit dovolenou v kombinaci slunce, pláže, čistého Jaderského moře a čerstvého horského vzduchu.

Přírodní park Biokovo, Chorvatsko
Přírodní park Biokovo, Chorvatsko
Přírodní park Biokovo, Chorvatsko
Paklené ostrovy - Hvar

Pakleni ostrovy (ostrovy Paklinski) je skupina 20 ostrovů, ostrovů a skal, které se rozprostírají před městem Hvar na ostrově Hvar. Rozkládají se od východu k západu a od ostrova Hvar jsou rozděleny Pakleni kanály. Jméno bylo dáno slovem "paklini", druh borovicové pryskyřice, který byl používán při stavbě dřevěných člunů a plachetnic. Dnes tyto nízké a odloučené ostrovy pokrývají husté borové lesy a středomořský lnu z granátového jablka, myrty a smrku. Na ostrovech rostou dub, rozmarýn, šalvěj, heřmánek, kachna, fenykl, vavřín, stejně jako mnoho dalších aromatických středomořských rostlin, takže návštěva je jedinečnou zkušeností příjemných a příjemných vůní.

Ostrovy jsou obklopeny azurovým a křišťálově čistým Jaderským mořem a některé mají dobře udržované pláže a zátoky. Na ostrovech existují 3 osady, dnes však neexistují trvalí obyvatelé. Během letních měsíců zde najdete řadu barů a restaurací a noční život města Hvar se odehrává přímo tady. Na ostrově Jerolim, před městem Hvar, je také známá tradiční dalmatská naturistická pláž a restaurace. Nedaleko se nachází také Ždrilca, zalesněná zátoka s oblázkovými plážemi a mnoho skrytých míst pro relaxaci a zábavu v moři i na slunci. Vlaka je tradiční rekreační destinací pro obyvatele Hvaru na Paklenských ostrovech, která byla kdysi římským majetkem, a dnes je to příjemná pláž s krásnou pláží a několika bary a restauracemi. Palmižana je nejstarší a nejznámější exkurzní destinací a je zde i marina. Jedná se o prostornou zátoku s mělkou písečnou pláží obklopenou hustými borovicovými lesy a aromatickými středomořskými rostlinami vhodnými pro rodiny s dětmi.

Tam je četné lodní linky k ostrovům včetně taxi lodí od města Hvar, tak to je velmi dobře spojeno s Hvar. Můžete také strávit jednodenní výlet na jednom z atraktivních turistických lodí, což je nejlepší způsob, jak poznat toto nádherné akvárium. Exkurze zahrnuje prohlídku ostrova Pakleni, panoramatickou jízdu lodí a zastávku na několika krásných zátokách pro koupání. Vzhledem k výjimečné přírodní kráse a hodnotám jsou ostrovy chráněny jako památník přírody a jsou od roku 1972 chráněny. Pokud plánujete strávit svou dovolenou na ostrově Hvar, musíte navštívit tyto krásné ostrovy a užít si ve středozemí smysly. Rezervujte si ubytování přímo s majiteli soukromých apartmánů a ušetříte až 40% z drahých agenturních poplatků.

Paklené ostrovy - Hvar, Chorvatsko
Paklené ostrovy - Hvar, Chorvatsko
Paklené ostrovy - Hvar, Chorvatsko
Zlatni rat – Bol, Brač

Zlatni Rat je jedna z nejznámějších a jistě nejkrásnějších pláží na Jadranu. Nachází se v Bol na jižní straně ostrova Brač. Díky jedinečné kráse a neobvyklému vzhledu je symbolem chorvatského cestovního ruchu a východního pobřeží Jaderského moře.

Bylo to způsobeno sedimentací krásného přírodního bílého štěrku kolem podmořského útesu, který vytvářel velkou pyramidovou strukturu, která se táhne až 500 metrů od břehu. Fenomén a zvláštnost této pláže je to, že změní svůj tvar v závislosti na větru, vlnách a mořských proudech, takže samotný konec pláže se někdy změní na jednu a někdy i na druhou stranu.

Pláž je obklopena třemi stranami krásným a křišťálově čistým Jaderským mořem a na straně země je obklopena borovými lesy, která nabízí příjemné vůně a hustý stín pro horké letní dny. K dispozici je celá řada stravovacích a servisních zařízení, kde najdete občerstvení ve formě studených nápojů a koktejlů, čerstvého ovoce a vynikajících grilovaných pokrmů a tradičních dalmatských specialit. Na pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky, a pro aktivní turisty zde nabízíme mnoho vodních sportů. Vzhledem k tomu, že pláž se nachází v nejužší části Hvarského průlivu mezi ostrovem Brač a Hvar, zde vždy dochází k příjemnému a lehkému větru, což z něj činí oblíbenou surfařskou a drahou surfařskou destinaci. Jedna malá část pláže je oplocená a určená pro psy, takže si můžete vzít svého mazlíčka na dovolenou. Zvláštním zážitkem je vylézt na nejvyšší vrchol ostrova Brač, Vidova gora, odkud si můžete vychutnat nádherný výhled na Bol, Zlatni Rat a na sousední ostrov Hvar a celé centrální dalmatské souostroví.

Zlatni rat je vzdálený asi 2 km od Bol a lze jej dosáhnout příjemnou procházkou po pobřeží, autem nebo turistickým vlakem, který pravidelně vede z centra města. V letních měsících je možné sem přijít s mnoha turistickými loděmi a plachetnicemi, které jedou na jednodenních exkurzích ze Splitu, Makarské nebo Omišské riviéry a ostrova Hvar. Ostrov Brač s pevninou je dobře spojen trajektem a katamaránskými linkami ze Splitu, takže pokud se chcete dozvědět tento nádherný dalmatský ostrov a užít si jednu z nejkrásnějších pláží na světě, obraťte se přímo na majitele a najděte levné soukromé ubytování.

Zlatni rat – Bol, Brač, Chorvatsko
Zlatni rat – Bol, Brač, Chorvatsko
Zlatni rat – Bol, Brač, Chorvatsko

Split - Dalmácie - Předpověď počasí a počasí

Split - Dalmácie Předpověď počasí

Dalmácie je historická oblast v Chorvatsku, která se táhne od Zadaru a pohoří Velebit na severu do Dubrovníku a Konavle na jihu Chorvatska. V téměř celé Dalmácii dominuje typické Středomořské klima se suchými, slunečnými a horkými léty a mírnými a deštivými zimami. V dalmatském zázemí (Dalmatinská Zagora) převládá substředomořské klima, které se liší od typického středomořského klimatu, protože zimy jsou mírně chladnější a léta jsou většinou mírně teplejší než průměr. Díky množství slunce a tepla zde vládnou typické stále zelené rostliny; holmův dub, alpské borovice, černé borovice a ze zemědělských plodin; olivy, fíky a vinice.

Oblast Splitu je specifická vzhledem ke středním dalmatským ostrovům, které jsou větší a roztahují se od západu k východu. Jsou to Hvar, Brač, Šolta, Korčula, Vis, Lastovo a Čiovo, a nedaleko od Visu jsou ostrovy Jabuka a Brusnik, které jsou vulkanického původu. Hvar je jedním z nejslunnějších míst v Chorvatsku a právě kvůli hojnosti slunečního svitu, jasné oblohy a příjemné mořské teplotě, Split a jeho okolí a Splitské souostroví jsou často navštěvovány turisty, kteří hledají příjemnou a nezapomenutelnou dovolenou. Dobrá kvalita a křišťálově čisté moře je charakteristickým rysem celého dalmatského pobřeží, zejména dalmatských ostrovů, kvůli relativně nízké hustotě obyvatel a nedostatečnému rozvoji tohoto odvětví. Mnoho dalmatských pláží je nositelem modré vlajky - symbolu čistoty, kvality služeb a ekologicky zachovanému prostředí.

Níže jsou uvedeny průměrné maximální a minimální denní teploty vzduchu a teploty moře ve Splitu, což nejlépe odráží příjemné středomořské klima.

Průměrná teplota vzduchu - Split - Dalmácie
Průměrná teplota moře - Split - Dalmácie
Poslední přidané ubytování v regionu Split - Dalmácie
Apartmány Glavinović

od 60 €

Apartmány Luxus Villa M

od 180 €

Apartmán M&M

od 100 €

Apartmány Rolanda

od 40 €