Apartmány a ubytování v soukromí Klis

Klis je malé město a obec ve Splitu-Dalmácii. Leží mezi horami Mosor na východě a Kozjak na západě. Od města Split je to jen něco málo přes 5 kilometrů. Na kopci se nachází známá středověká pevnost, která je také symbolem města. Město Klis bylo pojmenováno po strmých a vysokých útesech, kde byla vybudována pevnost. Díky své prominentní poloze a spojení mezi Splitu a dalmatským zázemím je Klis dlouho strategicky...

Seřadit podle:

Rekreační dům Baćo

Klis

Od moře 25 km
Kapacita 8 osob

od 50 €

Rekreační dům Baćo ( Klis)

Holliday home "Baćo" se nachází 25 km od Splitu a ve vzdálenosti 15-80 km od Národního parku "Krka", Rudého jezera, Modrého jezera, řeky Cetiny, jeskyně Vranjača atd. Pláže jsou vzdálené cca 30 min. Makarská riviéra je vzdálená asi 1 hodinu jízdy. Lokalita je velmi klidné místo, ideální pro relaxaci a odpočinek. Součástí je venkovní kuchyně s peka a venkovní gril, hřiště na bocce, trampolína a dětské hřiště s malým bazénem. Parkování je pro více aut ve dvoře.

Kategorizace Kategorizace - Rekreační dům Baćo

Od moře 25 km
Kapacita 8 osob

Cena od 50 €

Turistický průvodce - Klis

Klis  - Erb Klis je malé město a obec ve Splitu-Dalmácii. Leží mezi horami Mosor na východě a Kozjak na západě. Od města Split je to jen něco málo přes 5 kilometrů. Na kopci se nachází známá středověká pevnost, která je také symbolem města. Město Klis bylo pojmenováno po strmých a vysokých útesech, kde byla vybudována pevnost. Díky své prominentní poloze a spojení mezi Splitu a dalmatským zázemím je Klis dlouho strategicky důležitým místem a bylo velmi obtížné podmanit si opevnění. Středověká pevnost Klis byla významným místem pro obranu Dalmácie od Turků, která byla krátce zachycena, ale brzy se vrátila do chorvatské vlády. Klis stále představuje spojitost mezi Splitem, Solínem, Kaštelou a dalmatskou Zagorou, protože zde prochází starou silnicí i novou dálnicí. Turismus se rozvíjí především díky impozantní pevnosti, která nabízí nádherný výhled na Split a tuto část Dalmácie. Také rostoucí počet turistů přichází na Klis kvůli tomu, že zde byla natočena celosvětově uznávaná série "Game of Thrones". Ubytování v Klisu najdete v soukromých apartmánech, pokojích a prázdninových domovech. Kontaktujte přímo vlastníky soukromého ubytování v Klis a ušetřete až 40% drahých agenturních poplatků. Navštivte toto krásné malé místo a užijte si nezapomenutelný výhled na Dalmácii a Jaderské moře.

Klis Předpověď počasí