Apartmány a soukromé ubytování Omišská riviéra

Omišská riviéra, která se nachází v samém centru Dalmácie, se rozprostírá 30 km od Splitu a další atraktivní riviéra - Makarská riviéra. Omišská riviéra začíná v Podstraně na severu a končí v malé rybářské vesnici Piska na jihu. Omišská riviéra je bohatá na četné atraktivní oblázkové pláže a atraktivní výhled na modré moře, Bračský kanál a nedaleké ostrovy Brač a Šolta. Vzhledem k bezprostřední blízkosti měst jako Split a Makarská a nedaleké ostrovy je Omišská Riviera ideálním výchozím bodem pro jednodenní výlety loďkou nebo po zemi. Vzhledem k bohaté historii, četným oblázkovým plážím, nedotčené přírodě a modrému Jadranu, mnoho návštěvníků považuje Omišskou Riviéru za jednu z nejatraktivnějších částí chorvatského pobřeží. Vedle pirátského města Omiš, který se nachází u ústí řeky Cetiny, leží na riviéře Cetina také Podstrana, Jesenice, Dugi Rat, Duće, Nemira, Stanići, Čelina, Lokva Rogoznica, Mimice, Marušići a Pisak.

Vybrané apartmány a soukromé ubytování na Omišské riviéře

Apartmány Vila Mirjana

Dugi Rat

od 65 €
Apartmány Miroslav

Duće

od 60 €
6 recenzí - 5/5
Apartmány Villa Mira

Omiš

od 50 €

Turistický průvodce Omišská riviéra

Omišská riviéra, která se nachází v samém centru Dalmácie, se rozprostírá 30 km od Splitu a další atraktivní riviéra - Makarská riviéra. Omišská riviéra začíná v Podstraně na severu a končí v malé rybářské vesnici Piska na jihu. Omišská riviéra je bohatá na četné atraktivní oblázkové pláže a atraktivní výhled na modré moře, Bračský kanál a nedaleké ostrovy Brač a Šolta. Vzhledem k bezprostřední blízkosti měst jako Split a Makarská a nedaleké ostrovy je Omišská Riviera ideálním výchozím bodem pro jednodenní výlety loďkou nebo po zemi. Omišská riviéra se nachází na úpatí atraktivní 1339 metrů vysoké hory Mosor s nejvyšším vrcholem Veliki Kabal. Vzhledem k bohaté historii, četným oblázkovým plážím, nedotčené přírodě a modrému Jadranu, mnoho návštěvníků považuje Omišskou Riviéru za jednu z nejatraktivnějších částí chorvatského pobřeží. Vedle pirátského města Omiš, který se nachází u ústí řeky Cetiny, leží na riviéře Cetina také Podstrana, Jesenice, Dugi Rat, Duće, Nemira, Stanići, Čelina, Lokva Rogoznica, Mimice, Marušići a Pisak.

Oblast Omišské riviéry byla osídlena již před více než 2000 lety, zatímco vrchol Omiše byl v 12. a 13. století. V té době slavní Omišští piráti dominovali na moři a všechny lodě, které plavily u Omiše, byly nuceny platit za plavbu. Od 15. století do počátku 19. století, kdy došlo k rozpadu Benátské republiky, bylo město Omiš centrem Omišské riviéry. Během této doby zde byly postaveny mohutné městské hradby.

Bohatá pirátská historie Omiše je prezentována na každém rohu města a kdykoli během roku při návštěvě Omiše.Pokud však navštívíte Omiš v srpnu, budete mít možnost zažít, jak Omišští piráti žili před více než 600 lety. Každý rok 18. srpna je organizována simulace pirátské bitvy ze 13. století. Pirátská bitva simuluje střet mezi piráty Omiše a Benátčany s meči a kostkami. Námořní bitva se odehrává v hlavním přístavu Omiše. Každý rok tato jedinečná podívaná přitahuje přes 10 000 nadšených návštěvníků. Kromě bojů s meči a kostkami je vrcholem výstavy kolize dvou plachetnic.

Jednou z obchodních značek Omišské Riviery jsou četné zátoky a pláže, obklopené hustými borovicovými lesy a křišťálově čistým mořem. Téměř všechny pláže jsou vhodné pro rodiny s dětmi.  Nejatraktivnějšími a nejkrásnějšími plážemi na Omišské riviéře jsou Dugi Rat, Glavica, Golubnik, Luka, Rogač a Vavlje v Duče, centrální pláž Velika v Omiši, písčité pláže Slavinj a Brzet u Omiše, pláž Mala Luka v zálivu Nemira Stanic a nudistická pláž FKK Ruskamen u Lokve Rogoznica.

Nedaleko města Omiš je působivý kaňon řeky Cetiny, který proudí do Jaderského moře. Vedle řeky Cetiny jsou zde četné středověké pevnosti s krásným výhledem na řeku Cetina a její impozantní kaňon. Nejslavnějšími pevnostmi jsou pevnost Sinj Stari grad, Mirabela (Peovica), Fortica (Starigrad) a pevnost Visuć. Na Cetině se nachází známá exkurze Radmanovy mlýny ("Radmanove mlinice"), kde můžete ochutnat různé speciality dalmatské kuchyně, jako jsou jehněčí, telecí, žabí stehýnka a úhoř. V kaňonu řeky Cetiny můžete vyzkoušet rafting, zipline, jízdu na kajaku a užít si kouzelné krásy jednoho z nejkrásnějších kaňonů v Chorvatsku.

Oblázkové pláže, křišťálové moře, borovicový les a pozoruhodný kaňon řeky Cetiny zaručují sváteční prázdniny. Ubytování na Omišské riviéře se nachází v apartmánu s výhledem na moře, rekreační dům s bazénem nebo elegantní místnost. Ať už hledáte cenově dostupné ubytování v jednom z apartmánů, prázdninových domů nebo vil, kontaktujte přímo majitele a rezervujte si naše ubytování bez zaplacení vysokých poplatků. Naše nabídka zahrnuje rekreační domy, vily, apartmány a pokoje za nejlepší ceny. Užijte si kouzlo Omišské riviéry!

Řeka Cetina kaňon - Omišská riviéra, Chorvatsko

Řeka Cetina kaňon

Omiš - Omišská riviéra, Chorvatsko

Omiš

Omiš pláž - Omišská riviéra, Chorvatsko

Omiš pláž

Omiš - Omišská riviéra, Chorvatsko

Omiš - most přes Cetinu

Omiš - Omišská riviéra, Chorvatsko

Omiš

Omiš - Omišská riviéra, Chorvatsko

Omiš - letecký pohled

Řeka Cetina - Omišská riviéra, Chorvatsko

Řeka Cetina

Řeka Cetina - Omišská riviéra, Chorvatsko

Řeka Cetina

Řeka Cetina -Omišská riviéra, Chorvatsko

Řeka Cetina - Zip line

Pisak - Omišská riviéra, Chorvatsko

Pisak

Pisak - Omišská riviéra, Chorvatsko

Pisak

Marušići - Omišská riviéra, Chorvatsko

Marušići

Marušići - Omišská riviéra, Chorvatsko

Marušići

Dugi Rat - Omišská riviéra, Chorvatsko

Dugi Rat

Duće - Omišská riviéra, Chorvatsko

Duće

Omišská riviéra - přírodní, kulturní a turistické zajímavosti

Nejkrásnější pláže Omišské riviéry

Omišská Riviera ve střední Dalmácii je ideálním místem pro milovníky atraktivních oblázkových a písečných pláží. Omišská riviéra se vyznačuje krásnými plážemi a zátokami, které se rozprostírají po celé Riviéře, z nichž téměř všechny jsou ideální pro malé děti. Pláže jsou obklopeny nádhernou zelení borovice a křišťálově čistým tyrkysovým Jaderským mořem. Od Podstrany až po Pisak najdete mnoho atraktivních oblázkových a písečných pláží a zátok v místech jako Dugi Rat, Duce, Nemire, Omiš a další. Níže naleznete seznam některých nejkrásnější pláží Omišské riviéry.

Obec Dugi Rat se nachází severně od Omiše a je velmi oblíbená díky atraktivní oblázkové pláži Dugi Rat která je ideální pro rodiny s dětmi. Pláž má veškerou potřebnou infrastrukturu pro příjemnou rodinnou dovolenou.Projděte se po pláži Dugi Rat a užijte si v jedné z mnoha restaurací a barů, které se nacházejí v blízkosti pláže.

Atraktivní písečné pláže se táhnou několik kilometrů jižně od Dugi Rat, až do ústí řeky Cetiny a jsou ideální pro dokonalou dovolenou. Duće má několik krásných pláží, jako je Pláž Glavica, pláž Golubnik, pláž Luka, pláž Rogač a pláž Vavlje a téměř každá pláž je obklopena nedotčenou přírodou. Ubytování lze nalézt v malých pobřežních městech v jednom z mnoha apartmánů, vil nebo rekreačních domů.

Určitě nejoblíbenější pláž v okolí města Omiš je 700 metrů dlouhá písečná pláž Velika nebo centrální pláž která se nachází v centru Omiše. Pláž Velika nabízí četné příležitosti pro všechny návštěvníky - má sprchy, sociální zařízení, slunečníky a lehátka pro celodenní pronájem, sportovní hřiště, jako je hřiště na plážový volejbal, fotbal, a mnoho adrenalinových sportů, jako je tryskové lyžování a windsurfing. Tato krásná písečná pláž obklopená borovicemi a tamaris má také bohatou gastronomickou nabídku a je ideální pro rodiny s malými dětmi. K pláži se nachází veřejná parkoviště, která je přístupná autem.

Obklopena atraktivními zelenými borovicemi a tamaris stromy, které poskytují přirozený stín, oblázková pláž Slavinj je jen 10 minut chůze od Omiše, v blízkosti Carmel Convent. I když se nachází poblíž Jadranské magistrály, pláž nabízí návštěvníkům klidnou dovolenou v přírodě a čistý mořský vzduch. Nedaleko pláže je několik restaurací a barů, kde se můžete osvěžit svým oblíbeným nápojem. Kromě toho si můžete pronajmout slunečníky a lehátka. Vzhledem k tomu, že v okolí není žádné veřejné parkoviště, doporučujeme, abyste se dostali na pláž pěšky.

Vedle pláže Slavinj na jihu je další atraktivní pláž - pláž Brzet. Výjimečně atraktivní pláž Brzet je určitě jedna z nejznámějších pláží na Omišské riviéře a je ideální pro rodiny s dětmi. Oblázková pláž je obklopena borovicemi, které poskytují přirozený stín, a vedle parkoviště, které se nachází poblíž pláže, je také možné si pronajmout lehátka a slunečníky. Na pláži Brzet je také několik barů a restaurací. Co dělá tuto pláž ideální je nádherné prostředí hustých zelených borovic, atraktivní výhled na ostrov Brač, město Omiš a nejromantičtější západ slunce.

Jižně od Omiše mezi turistickým městem Nemir a Stanić je jedna z nejatraktivnějších zátok Omišské riviéry - Malá Luka. Pláž Mala Luka nabízí vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou. Přírodní stín husté borovice a tamaris, krásná nedotčená příroda, křišťálově čisté moře a atraktivní výhled na moře a nedaleké ostrovy. K dispozici jsou restaurace a kavárny podél pláže Malé Luky a je dostupné autem.

V blízkosti Lokva Rogoznica je další krásná oblázková pláž - pláž Ruskamen. Obklopena hustými borovicovými lesy, pláž Ruskamen je ideální pro hosty, kteří chtějí uniknout davům. Část pláže je vyhrazena pro nudisty, kteří mohou relaxovat na nudistické pláži (FKK) Ruskamen.

Jednou z nejznámějších částí Omišské riviéry je jistě působivý kaňon řeky Cetiny, který v polovině 60. let dostal status chráněné přírodní krajiny. Pozoruhodná příroda je jednou z obchodních značek řeky Cetiny, jejíž průtok je dlouhý 105 km. Řeka Cetina pramení na svazích hory Dinara nedaleko vesnice Cetina. Zdroj řeky je více než 100 metrů hluboké jezero Glavaševo. Extrémně atraktivní jezero Glavaševo je jarní jádro ve tvaru srdce a je obklopeno dalmatským krasem a strmými útesy. Glavševské jezero (Glavaševo vrelo) světlé barvy navštěvují potápěči, kteří při hledání adrenalinových zážitků sestupují do temné hloubky jezera. Nedaleko pramenu Cetina je kostel sv. Spas z 9. století. Kostel má zachovanou věž a je to nejstarší staročeská kostel v Chorvatsku. Řeka Cetina vstupuje do Jaderského moře ve městě Omiš.

Vzhledem k tomu, že tato oblast byla obývaná již více než 2000 let, spolu s tokem řeky Cetiny je mnoho starobylých a středověkých pevností, z nichž najdete krásný výhled na řeku Cetinu a impozantní kaňon. Nejslavnějšími pevnostmi jsou Glavas, Prozor, Travnik, Sinj pevnost Stari Grad, Čačvina, Nutjak, Zadvarje, Kunjak, Mirabela (Peovica) a Fortica (Starigrad) a nejznámější pevnost Visuć.

Na řece Cetina doporučujeme navštívit známou exkurzi Radmanovy mlýny, která po desetiletí přitahuje četné turisty. V 16. století byl na řece Cetina vybudován mlýn a po mnoho let byl používán k výrobě mouky, dnes je atrakcí pro mnoho návštěvníků. Kvůli nedotčené přírodě kolem Radmanových mlýnů bylo místo použito jako filmový soubor pro natáčení filmu o indickém šéfovi zvaném Winnetou. V Radmanových mlýnech si můžete vyzkoušet některé z nejlepších specialit v dalmatské kuchyni, včetně rybích specialit, jehněčí, telecího masa, žabky a úhoře.

Cetina kaňon nabízí mnoho možností pro aktivní odpočinek, jako je rafting, zip linka, jízda na kajaku, procházky podél řeky Cetina nebo jízda na exkurzi. Užijte si úchvatnou krásu jednoho z nejkrásnějších kaňonů v Chorvatsku.

Jednou z nejznámějších částí Omišské riviéry je jistě působivý kaňon řeky Cetiny, který v polovině 60. let dostal status chráněné přírodní krajiny. Pozoruhodná příroda je jednou z obchodních značek řeky Cetiny, jejíž průtok je dlouhý 105 km. Řeka Cetina pramení na svazích hory Dinara nedaleko vesnice Cetina. Zdroj řeky je více než 100 metrů hluboké jezero Glavaševo. Extrémně atraktivní jezero Glavaševo je jarní jádro ve tvaru srdce a je obklopeno dalmatským krasem a strmými útesy. Glavševské jezero (Glavaševo vrelo) světlé barvy navštěvují potápěči, kteří při hledání adrenalinových zážitků sestupují do temné hloubky jezera. Nedaleko pramenu Cetina je kostel sv. Spas z 9. století. Kostel má zachovanou věž a je to nejstarší staročeská kostel v Chorvatsku. Řeka Cetina vstupuje do Jaderského moře ve městě Omiš.

Vzhledem k tomu, že tato oblast byla obývaná již více než 2000 let, spolu s tokem řeky Cetiny je mnoho starobylých a středověkých pevností, z nichž najdete krásný výhled na řeku Cetinu a impozantní kaňon. Nejslavnějšími pevnostmi jsou Glavas, Prozor, Travnik, Sinj pevnost Stari Grad, Čačvina, Nutjak, Zadvarje, Kunjak, Mirabela (Peovica) a Fortica (Starigrad) a nejznámější pevnost Visuć.

Na řece Cetina doporučujeme navštívit známou exkurzi Radmanovy mlýny, která po desetiletí přitahuje četné turisty. V 16. století byl na řece Cetina vybudován mlýn a po mnoho let byl používán k výrobě mouky, dnes je atrakcí pro mnoho návštěvníků. Kvůli nedotčené přírodě kolem Radmanových mlýnů bylo místo použito jako filmový soubor pro natáčení filmu o indickém šéfovi zvaném Winnetou. V Radmanových mlýnech si můžete vyzkoušet některé z nejlepších specialit v dalmatské kuchyni, včetně rybích specialit, jehněčí, telecího masa, žabky a úhoře.

Cetina kaňon nabízí mnoho možností pro aktivní odpočinek, jako je rafting, zip linka, jízda na kajaku, procházky podél řeky Cetina nebo jízda na exkurzi. Užijte si úchvatnou krásu jednoho z nejkrásnějších kaňonů v Chorvatsku.

Omišská riviéra se nachází téměř na ideálním místě pro každodenní výlety mezi Splitem na severu a Makarskou riviérou na jihu a nedaleko ostrova Brač. Během turistické sezóny organizují cestovní kanceláře exkurze lodí na ostrov Brač a pláž Zlatni rat v Bolu, centrum kultury a historie - ostrov Hvar, ostrov Korčula, kde se narodil slavný námořník Marco Polo a nejzelenější Chorvatský ostrov - ostrov Mljet. Na ostrově Mljet se kromě Velkého jezera a Malého jezera nachází jeden z nejkrásnějších a nejatraktivnějších národních parků v Chorvatsku - Národní park Mljet.

Severně od Omišské riviéry je další atraktivní národní park - národní park Krka, domov jednoho z nejkrásnějších vodopádů v Chorvatsku - Skradinski buk. Nedaleko města Krka se nachází historické město Šibenik, kde se nachází katedrála sv. Jakuba, jedna z perlí uvedených na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě kouzelného Splitu, který přitahuje návštěvníky k prozkoumání slavného Diokleciánova paláce ve Splitu z 3. století, stojí za to navštívit také Trogir, domov krásné katedrály sv. Lovra, která je na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Jižně od Omišské riviéry je další perla Jadranu - Makarské riviéry, která je také domovem řady atraktivních oblázkových a písečných pláží. Asi 200 km jižně od Omišské riviéry je město Dubrovník, perla a muzeum, které lze nalézt také na seznamu světového dědictví UNESCO. Dubrovník je jistě nejznámější perla chorvatského cestovního ruchu a je všeobecně známá pro své staré město a staré městské hradby. Nedaleko Omišské riviéry, ve vnitřní části, naleznete Imotskou krajinu a město Imotski. V okolí je také možné navštívit Bosnu a Hercegovinu, město Mostar a Medžugorje jednou z nejslavnějších katolických svatyní na světě.

Omišská riviéra - předpověď počasí

předpověď počasí

Omišská riviéra je mikroregion, nacházející se v okrese Split-Dalmata a rozkládá se od obce Podstrana na severu až k Piska na jihu, obklopeném modrým Jaderským mořem, hustými borovicemi a horami Mosor a Omiš Dinara. Vzhledem k poloze Omišské riviéry dominuje v této oblasti středomořské klima s teplými a suchými léty, kterým dominuje velké množství slunečných dnů a mírné a vlhké zimy. Kvůli mnoha slunečných dnech a poměrně vysokým teplotám na Omišské riviéře rostou stálezelené rostliny, jako je Aleppo borovice, dub a dalmatská černá borovice. Takové počasí je ideální pro olivy a fíky.

Průměrná denní teplota vzduchu v létě je asi 25 ° C, v zimě asi 8 ° C. Ideální teplota v létě pomáhá cestovnímu ruchu, který je nejdůležitějším hospodářským sektorem tohoto mikroregionu. Teplota je ideální zejména v Omiši v letních měsících, kdy díky čerstvému vzduchu z řeky Cetiny je teplota vzduchu mírně nižší než v ostatních okolních oblastech.

Vysoká čistota moře není charakteristická pouze pro Omišskou Riviéru, ale také pro celý Jadran. Průměrná roční teplota moře na Omišské riviéře je 17 ° C, zatímco v letních měsících je kolem 23 ° C.