Apartmány a soukromé ubytování Istrie

Istrie! Báječný a největší poloostrov Jaderského moře, který vděčí svému jménu starobylému kmenu Histri, kteří za svou židovskou záležitostí žárlivě střežili stejnou roli jako starověcí Římané.Když navštívíte tento nádherný chorvatský region, budete lépe vědět proč. Přestože Histr...

Vybrané apartmány a soukromé ubytování - Istrie

2 recenzí - 5/5
Apartmány Dragica

Poreč

od 45 €

First minute nabídka
1 recenzí - 5/5
Apartmány Ljubica & Branko

Medulin

od 65 €

Apartmány Vetrnica

Novigrad

na vyžádání

Rekreační dům Villa Camelie

Barban

na vyžádání

Apartmán Nola

Poreč

od 95 €

Rekreační dům Šterna

Pazin

od 95 €

Apartmány Laura

Rabac

od 58 €

4 recenzí - 5/5
Rekreační dům Martincic Residence

Marčana

od 356 €

Rekreační dům Villa Ivana

Medulin

od 250 €

Rekreační dům Flower

Pula

od 58 €

Apartmány Berat

Peroj

od 70 €

Apartmány Tamaris Garden

Novigrad

od 53 €

1 recenzí - 5/5
Apartmány Meerblick

Rovinj

od 60 €

1 recenzí - 4.0/5
Apartmány Mare

Fažana

od 70 €

Apartmány Nataly

Valbandon

od 50 €

Rekreační dům Villa Antishova

Kršan

od 144 €

Apartmány House Peti

Pula

od 60 €

Istrie (481) - hledání ubytování v soukromí podle míst

Turistický průvodce Istrie

Istrie - Erb

Istrie! Báječný a největší poloostrov Jaderského moře, který vděčí svému jménu starobylému kmenu Histri, kteří za svou židovskou záležitostí žárlivě střežili stejnou roli jako starověcí Římané.Když navštívíte tento nádherný chorvatský region, budete lépe vědět proč.

Přestože Histri, první známí obyvatelé a pojem historie, nesdílejí společný původ, existuje hlubší spojení. Prostřednictvím dějin zde žili různé kultury a národy; Histri, Římané, Lombardy, Frankové, Benátčané, Rakušané a konečně Chorvaté. Tento region často měnil majitele, ale především byli všichni bezesporu vázáni na zemi, kde žili, na bohatou půdu, dlouhé pobřeží, velmi příjemné klima, jídlo, víno a neodolatelné kouzlo. Ale Istrie není jen zeměpisný termín, to jsou především lidé, kteří v něm žijí - Istrijani!Právě turbulentní dějiny a směs různých národů a kultur, které v ní žijí, vytvořily v Chorvatsku zvláštní oblast Istrie. Istrie je jednou z nejrozvinutějších částí Chorvatska a je jistě nejvíce tolerantní částí.Nyní zde žijí Chorvaté, Italové a Slovinci, a pokud navštívíte města a vesnice, zjistíte, že jejich jména jsou napsána jak v chorvatštině, tak v italštině a na některých místech i v rumunském jazyce!

Nachází se na severním konci Jadranu, oblasti, která byla na křižovatce Chorvatska, Itálie a Slovinska a měla zajímavou historii. Klima je směs středomořského a kontinentálního klimatu stejně jako samotná Istrie je směsí Středomoří a střední Evropy.Istrie historicky změnila mnoho majitelů, ale všichni si byli stejně vědomi krásy svých hor Učka a Ćićarija, jejích pobřeží a měst Pula, Poreč, Rovinj, Umag a jeho okouzlující interiér, který je nejlépe charakterizován městem Motovun, který z kopce udržuje své jedinečné prostředí.

Právě rozmanitost geografických rysů, lidé žijící v něm a jejich jazyky dělá Istrii zvláštní, tolerantní a tak zajímavou. Její turistické tradice, se směsicí přímořských apartmánů a levného ubytování, je tak přístupná!

Jednou z věcí, které by na Istrii neměla chybět, je její gastronomická a enologická nabídka. Mezi její vynikající restaurace je jediná v Chorvatsku, která získala cenu Michelin. Zvláštnost gastronomie je jistě Istrijský lanýž, který poskytuje jedinečnou chuť všech pokrmů. Během jídla a po jídle by bylo hříchem, abyste neokusili Istrianský Teran nebo Malvazijské víno a z balkonu bytu, aby pozorovali neodolatelné istrijské obzory.

Nádherné rekreační domy jsou součástí obrovské nabídky soukromého ubytování ve vnitrozemí Istrie. Zde jsou nabízeny atraktivní pokoje, které jsou pronajaty na pobřežních městech, odkud může začít istrijské dobrodružství. Přímý kontakt s majiteli soukromého ubytování je levnější, zábavnější a lidská dovolená a je dalším zvláštním rysem cestovního ruchu Istrie a Chorvatska. Pomůžeme vám vytvořit tento přímý kontakt, ať už hledáte levné ubytování nebo luxusní rekreační dům. Jediná důležitá věc je to, že hledáte dovolenou na Istrii a je naší úlohou pomoci vám najít ideální

Istrie - Přírodní, kulturní a turistické zajímavosti

Amfiteátr v Pule

Amfiteátr v Pule je největším a nejzachovalejším památníkem starožitné architektury v Chorvatsku a šestým největším římským amfiteátrem na světě. Přestože je to nepopiratelné chorvatské kulturní dědictví, amfiteátr stále není na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Byl postaven ve fázích 1. století před naším letopočtem. Před současným amfiteátrem, na stejném místě, byla postavena podobná, ale menší dřevěná budova. Amfiteátr byl dále rozšířen ve druhé polovině 1. století během vlády dynastie Flavius. Během tohoto období bylo dřevo nahrazeno kamenem a tento vzhled se zachoval dodnes. Stěna s velkými polokruhovými otvory byla postavena z vápence z Chorvatska. Přestože neexistují přesné údaje o době trvání amfiteátru, odhaduje se, že byl postaven přibližně ve stejnou dobu, jako v Koloseum v Římě.

Amfiteátr v Pule je 132 metrů dlouhý, 105 metrů široký a 32 metrů vysoký. Středem amfiteátru je aréna o rozměrech 68 x 42 metrů, která byla vzdálena jeden metr od hlediště. Kapacita amfiteátru byla kolem 23 000 diváků a během bojů gladiátorů a zvířat bylo hlediště pokryto látkou.

Dnes je Amfiteátr největší turistickou atrakcí města Pula a Istrie a má zhruba 300 000 návštěvníků ročně. Kromě toho se od roku 1954 stalo ústředním místem Pula Film Festivalu a ústředním jevištěm pro mnoho domácích i zahraničních hudebníků včetně Luciana Pavarottiho, Andrea Bocelliho, Joseho Carrerase, Jamiroquaie, Anastacii, Erose Ramazzottiho, Eltona Johna, Stinga, Michaela Boltona a dalších.

Instalací největší světové kravaty (808 metrů dlouhá a 800 kg těžká) amfiteátr vstoupil do Guinnessovy knihy rekordů v roce 2003. Cena vstupenek pro dospělé činí 50 HRK (asi 7 EUR), zatímco studenti a osoby se zdravotním postižením mají slevu. Pokud se rozhodnete navštívit město Pula a Istrii, doporučujeme vám najít cenově dostupné ubytování v soukromí v Pule a okolí.

Amfiteátr v Pule, Chorvatsko
Amfiteátr v Pule, Chorvatsko
Amfiteátr v Pule, Chorvatsko
mys Kamenjak

Cape Kamenjak se nachází na jihu Istrie v souostroví Medulin, jen deset kilometrů od Puly. Kamenjak je malý poloostrov s mikroklímou, která se odchyluje od okolních oblastí. Středomořské klima na poloostrově je teplejší než v jiných částech Istrie. Hlavním důvodem je to, že tři strany Kamenjaku jsou obklopené mořem a Kamenjak je poměrně nízký, takže nad ním nejsou mraky. Oblast Donji Kamenjak a souostroví Medulin je od roku 1996 chráněna v kategorii významné krajiny. Kamenjak je řízen veřejnou institucí Kamenjak.

Poloostrov Kamenjak je dlouhý 3,4 km a široký 0,5 až 1,6 km a rozkládá se na ploše cca 400 ha. Kamenjak je domov pro nejrůznější druhy rostlin a živočichů. Přestože je obklopen mnoha bílými kameny, je extrémně zelená. Poloostrov je domovem asi šedesáti různých druhů bylin, včetně nejdůležitější endemické istrijské kožešiny.

Kamenjak je obklopen jedenácti ostrovy, z nichž je na ostrově Porer obýván majákem. Tento rakousko-uherský maják byl postaven na počátku 19. století a dnes představuje jeden ze symbolů souostroví Medulin. Navíc byly na ostrově Fenoliga, které se nachází na jižním okraji poloostrova, nalezeny stopy dinosaurů.

Kamenjak nabízí spoustu možností pro ideální dovolenou. Můžete zaplavat v křišťálově čistém moři v jednom ze zátok (Kamenjak má více než 30 zátok). Nejoblíbenějšími zátokami jsou Velika a Mala Kolumbarica a zátoka Portić (do velké míry navštěvovaná jachtařem). V zátoce Mala Kolumbarica najdete také Safari bar, bar, který je plně integrován s okolní přírodou a kde si můžete dát osvěžující nápoj nebo jídlo.

Jedním z důkazů o čistotě moře, které obklopuje poloostrov Kamenjak, jsou mnich těsnění Středomoří. V uplynulém roce jsou v okolí Kamenjaku vidět mnich těsnění Středomoří. Mnich těsnění Středomoří jsou známí jako zvířata, která obývají pouze části moře, kde je voda čistá a neznečištěná.

Turné po poloostrově je zdarma, zatímco během sezóny je návštěva automobilu účtována. Vzhledem k tomu, že stav silnic je špatný, doporučujeme prozkoumat poloostrov na kole.

Pokud se rozhodnete navštívit toto kouzelné místo, najdete cenově dostupné ubytování v apartmánu nebo rekreačním domě v nedalekém Pule.

mys Kamenjak, Chorvatsko
mys Kamenjak, Chorvatsko
mys Kamenjak, Chorvatsko
Limský záliv

Lim bay (také známý jako Lim kanál) se nachází na západním pobřeží poloostrova mezi Vrsar a Rovinj, a to je jedna z nejkrásnějších přírodních krás Istrie. Byla vytvořena jako zaplavená řeka Pazinčica. V zátoce se řeka Pazinčica vlévá do Jaderského moře.

Lim zátoka je ústí přes 10 kilometrů dlouhé. Canyon stoupá až 30 metrů v blízkosti moře a je až 60 metrů široký. Boky dosahují v některých místech maximální výšku 100 metrů. Záliv je součástí Limska Draga - je asi 35 kilometrů dlouhá a dosáhne Pazin v centrální části Istrie.

Voda v Limském zálivu má specifický charakter díky podmořskému prameni sladké vody. To činí vodu ideální pro chov ryb a mušlí, jako jsou mušle, ústřice a různé ryby. Pokud byste chtěli ochutnat čerstvé mušle nebo ryby z Limského zálivu, můžete si vychutnat mořské plody v jedné z restaurací na břehu zálivu. Přírodní krásy a vynikající gastronomická nabídka jsou hlavními důvody pro návštěvy mnoha turistů. Navíc na strmých útesích mohou milovníci adrenalinu užít sportovní lezení. Oblast zátoky je také bohatá na flóru, což z ní činí přírodní lokalitu pro velké množství divoké zvěře, jako jsou divoká prasata, jeleň, lišky, kozy, sovy, orli a další volně žijící zvířata.

V blízkosti zálivu se nachází jeskyně Romuald, kde se během 11. století konaly náboženské obřady. Jeskyně byla nedávno otevřena pro veřejnost a je možné zajistit prohlídku s průvodcem.

Kromě své mimořádné přírodní krásy je Lim bay také známý jako místo natáčení pro několik filmů. Nejznámější filmy, které byly natočeny v zálivu, jsou film o Vikingovi "The Long Ship" představený Richardem Widmarkem a Sidneym Poitierem a filmem "The Vikings" s Kirkem Douglasem a Tonym Curtisem.

Lim zátoka je ideální destinací pro rodiny s dětmi díky přístupnosti a řadě atrakcí pro děti. Nabízí však také mnoho možností pro pěší turistiku, horskou cyklistiku a horolezectví. Pokud se rozhodnete navštívit tuto přírodní perlu, najdete cenově dostupné ubytování v apartmánu nebo rekreačním domě v nedalekém Rovinji nebo v Vrsaru.

Limský záliv, Chorvatsko
Limský záliv, Chorvatsko
Limský záliv, Chorvatsko
Motovunský les

Motovunský les (před lesem sv. Marka) je největší zachovalou nížinnou středomořskou oblastí domorodých lesů z tvrdých listnatých stromů - dubový, úzkopásovitý popel a jalovec. Les se nachází na Istrii podél řeky Mirny a jejího přítoku řeky Botonega. Lesy takových charakteristik jsou známé jako "longaze", ve Středomoří jsou zachovány pouze tři. V roce 1963 byl Motovunský les vyhlášen jako zvláštní rezervace lesní vegetace (rozprostírá se na ploše cca 300 hektarů).

Během historie byl les využíván k různým účelům a rakousko-uherské námořnictvo používalo dřevo k výstavbě lodí. Navíc téměř polovina lesa byla během francouzské správy snížena. V posledních padesáti letech vedly různé okolnosti k současné situaci a významné změny v životním prostředí negativně ovlivnily lesy. Kvůli onemocnění strom stromu skoro zmizel. Výstavba nové silnice, regulace řeky Mirna a výstavba akumulačního jezera v údolí řeky Botonega vedly k zániku dubu. Následně jsou dnes všechny činnosti v lese zakázány bez předchozího souhlasu úřadů. V současnosti je v lese Motovun povoleno shromažďovat pouze bílé lanýže.

Kromě výjimečných přírodních zdrojů je v posledních 20 letech tato oblast také známá pro kulturní akce. Filmový festival Motovun se konal poprvé v roce 1999 ve středověkém městě Motovun. Festival je věnován mezinárodním filmům z malých a nezávislých produkce. Na rozdíl od jiných filmových festivalů není filmový festival Motovun charakterizován červeným kobercem a kouzlem. Filmové projekce se konají pod otevřeným nebem a během festivalu město žije 24 hodin denně. Přestože se v průběhu let počet festivalových cen zvyšuje, soutěž se nikdy nestala nejdůležitější součástí festivalu.

Les Motovun nabízí různé příležitosti pro všechny milovníky přírody, od pěší turistiky až po cykloturistiku. Pokud se rozhodnete navštívit Motovunský les, najdete ubytování v soukromých pokojích a apartmánech v nedalekém Motovunu, odkud můžete pořádat výlety a návštěvy lesa.

Motovunský les, Chorvatsko
Motovunský les, Chorvatsko
Motovunský les, Chorvatsko
Národní park Brijuni

Ostrovy Brijuni se nacházejí na západ od istrijského poloostrova naproti Fažana. Celková rozloha ostrova kolem 34 čtverečních kilometrů se skládá ze čtrnácti ostrovů a největší jsou ostrovy Veliki a Mali Brijun. V roce 1983 byl Brijuni vyhlásen za národní park a stal se oblíbeným turistickým cílem pro mnoho návštěvníků.

Bohatá kulturní historie ostrovů se datuje do 3. tisíciletí před naším letopočtem, kdy zde žili etnicky neznámí obyvatelé. Během velkého egejského secese v 1. tisíciletí př.nl byl ostrůvek usazen ilýrským kmenem Histri a po nich Římany. Byzantines vládl na Brijuni od 6. do 8. století. Vzhledem k četným kulturám, které po staletí obývali Brijuni, jsou místem mnoha kulturních a historických pozůstatků. Nejzachovalejším z nich je římský venkovský zámek s lázněmi, který se datuje od 1. do 2. století před naším letopočtem. Mezi další zajímavosti patří benátský chrám, byzantský Castrum, bazilika svaté Marie z 5. století a kostel Saint-Germain z 15. století.

Ostrovy jsou domovem asi 700 druhů rostlin a 250 druhů ptáků. Navíc v safari parku můžete vidět slony, zebry, žirafy a další exotická zvířata. Dalším vrcholem ostrova jsou stopy dinosaurů, které se nacházejí ve čtyřech místech na Veliki Brijuni.

Prezident bývalé Jugoslávie Josip Broz Tito poprvé navštívil ostrov v roce 1947. Brzy poté, co se ostrovy Brijuni staly jeho letní rezidenci, kde se stala řada slavných hostů, jako jsou královna Alžběta II., Indira Gándhí, Sofia Loren, Elizabeth Taylor a mnoho dalších. Brijuni zůstal Titovým letním sídlem, dokud Tito nezemřel na počátku 80. let. Národní park Brijuni je důkazem, že harmonie mezi člověkem a přírodou je možná.

Vzhledem k tomu, že jsou vzdáleny pouhých 10 kilometrů od města Fažana, lze návštěvu Národního parku organizovat jako jednodenní výlet. Vstupné závisí na délce pobytu a další podrobnosti o cenách najdete na oficiálních stránkách národního parku. Doporučujeme navštívit Brijuni více než jeden den, protože kromě přírodního a kulturního dědictví nabízí tato perla mnoho různých aktivit - cykloturistiku na cyklistických stezkách, golfu, procházky, jízdy lodí a další. Pokud hledáte ubytování, radíme se podívat na přátelské hosty v nedalekých Fažana, Pula a Peroj.

Národní park Brijuni, Chorvatsko
Národní park Brijuni, Chorvatsko
Národní park Brijuni, Chorvatsko
Bazilika svatého Eufrazia

Vzhledem k krásné krajině a bohaté turistické nabídce je Poreč již léta jedním z nejatraktivnějších a nejnavštěvovanějších měst istrijského poloostrova. Jednou z nejznámějších kulturních perel bohaté nabídky je jistě Eufrazská bazilika. Kvůli své mimořádné kulturní hodnotě UNESCO vyhlásilo své kulturní dědictví za světové kulturní dědictví v roce 1997. Byl postaven v šestém století v době císaře Justiniána I. a biskupa Eufrazia I. a dnes je považován za jeden z nejzachovalejších památek raného byzantského umění ve Středomoří.

Bazilika byla postavena v roce 553 na základech rané baziliky a prošla řadou změn. Tak dnešní budova je třetí gotický kostel, který je vyzdoben v gotickém stylu. Dnešní podoba baziliky byla vymezena v 13. a 15. století, zatímco kostelní věž byla postavena v 16. století.

I když byla samotná bazilika postižena válkami, požáry a zemětřesením, podlahové mozaiky Krista, mučedníků a Panny Marie na trůnu z 5. století zůstaly až dodnes zachovány a jsou nejlepším znázorněním raného křesťanského malířství. Mozaiky jsou považovány za jednu z nejkrásněji zachovaných děl byzantského umění. Mozaiky pokrývají interiér a průčelí kostela a ukazují apoštoly s Ježíšem, Eufrazijským biskupem s modelem baziliky, Ježíšem na klíně jeho matky Márie, andělů a svatých včetně svatého Maura. Pro město Poreč je zvláště důležitý Saint Mauro, protože byl prvním biskupem, mučedníkem a patronem města Poreč a celé istrijské diecéze.

Bazilika se skládá z několika pozoruhodných staveb, které kromě samotné baziliky Euphrasius zahrnují také farní kostel, sakristiku, oratorium Mauro, baptisterium, zvonice a biskupský palác, který je domovem sbírky uměleckých děl Poreč- Pula diecéze.

Prohlídka baziliky je možná každý den s výjimkou trvání náboženských obřadů. Vstupné pro dospělé je 40 HRK (přibližně 5 EUR), zatímco děti a studenti mají slevu 50%. Návštěvníci mohou také navštívit zvonici s krásným výhledem na Poreč a jeho okolí.

Kromě baziliky je město Poreč bohaté na kulturu a zábavu. Pokud plánujete navštívit toto kouzelné místo, najdete cenově dostupné ubytování v soukromém apartmánu nebo rekreačním domě ve městě nebo v jeho okolí.

Bazilika svatého Eufrazia, Chorvatsko
Bazilika svatého Eufrazia, Chorvatsko
Bazilika svatého Eufrazia, Chorvatsko

Istrie - Předpověď počasí a počasí

Istrie Předpověď počasí

Istrie se vyznačuje dvěma druhy klimatu. Středomořské klima převažuje v pobřežních městech a na pobřeží (Pula, Rovinj, Poreč, Umag.. ), zatímco ve vnitrozemí (Pazin, Buzet, Motovun..) převládá velmi mírné kontinentální klima. Středomořské klima se vyznačuje velmi suchým a slunečným létem, stejně jako mírnými a deštivými zimami. Jaro a podzim jsou také velmi příjemné pro venkovní aktivity a jsou vhodné pro všechny druhy aktivit, od příjemných procházek a cykloturistiky přes krásné istrijské krajiny až po koupání v moři. Interiér Istrie se vyznačuje kontinentálním podnebím nebo mírně chladnějšími zimami, kde se sněhem v zimních měsících nevyskytuje vzácný výskyt.

Během léta nad středozemním a istrijským územím dominuje vysoký tlak a suchý vzduch pokrývá povrchovou vrstvu moře s různou vlhkostí, a proto nedochází k žádné dešťové srážce. Proto letní období roku obklopuje slunce a jasné nebe a vytváří ideální podmínky pro všechny návštěvníky, kteří si užívají dovolenou na mnoha istrijských plážích. Níže je grafické znázornění s průměrnou maximální a minimální denní teplotou vzduchu a teplotou moře v roce Pula, které nejlépe odráží příjemné středomořské klima.

Průměrná teplota vzduchu - Istrie
Průměrná teplota moře - Istrie
Poslední přidané ubytování v regionu Istrie
Apartmán Niko

od 65 €

Apartmán Luna

od 90 €

Apartmány Carpe diem Istra

od 60 €

Apartmány Alexandra

na vyžádání