Apartmány a ubytování v soukromí Makarska riviéra

Jedna z nejatraktivnějších částí Dalmácie, stejně jako celého pobřeží Jaderského moře, Makarská riviéra , se nachází v kraji Split-Dalmatia. Asi 53 kilometrů dlouhá Makarská riviéra se táhne od města Baćina na jihu až po záliv Vrulje na severu. Nachází se na úpatí impozantního Biokova, Makarská riviéra je bohatá na četné atraktivní pláže obklopené hustými borovicovými lesy. Nedaleké okouzlující ostrovy Hvar, Korčula, Brač i poloostrov Pelješac jsou ideální pro jednodenní výlet. Vzhledem k vynikající poloze mezi hlavními městy Split a Dubrovník a nedalekými ostrovy je Makarská riviéra ideálním výchozím bodem pro výlety, ať už chcete jet na výlet lodí nebo na výlet na pevninu. Strmé svahy, vrcholy Biokovo, pobřeží obklopené zelenými borovicemi a křišťálově čistým mořem, dělají Makarskou riviéru jednou z nejatraktivnějších částí pobřeží Jaderského moře.

Vybrané apartmány a soukromé ubytování na Makarské riviéře

Apartmány Villa San

Brela

na vyžádání
1 recenzí - 5/5
Apartmány Beachfront Sinajko

Podgora

od 50 €
Apartmán Sea View

Makarska

od 100 €
Apartmány Villa Antonia

Baška Voda

od 40 €
1 recenzí - 5/5
Rekreační dům Villa View Makarska

Makarska

od 350 €
Apartmán View

Makarska

od 80 €
3 recenzí - 5/5
Apartmány Villa Mateo

Baška Voda

od 50 €
Last minute nabídka
2 recenzí - 5/5
Apartmány Ruža

Baška Voda

od 40 €
Apartmány Roščić

Podgora

od 50 €

Turistický průvodce Makarská riviéra

Jedna z nejatraktivnějších částí Dalmácie, stejně jako celého pobřeží Jaderského moře, Makarská riviéra, se nachází v kraji Split-Dalmatia. Asi 53 kilometrů dlouhá Makarská riviéra se táhne od města Baćina na jihu až po záliv Vrulje na severu. Nachází se na úpatí impozantního Biokova, Makarská riviéra je bohatá na četné atraktivní pláže obklopené hustými borovicovými lesy. Nedaleké okouzlující ostrovy Hvar, Korčula, Brač i poloostrov Pelješac jsou ideální pro jednodenní výlet. Vzhledem k vynikající poloze mezi hlavními městy Split a Dubrovník a nedalekými ostrovy je Makarská riviéra ideálním výchozím bodem pro výlety, ať už chcete jet na výlet lodí nebo na výlet na pevninu. Strmé svahy, vrcholy Biokovo, pobřeží obklopené zelenými borovicemi a křišťálově čistým mořem, dělají Makarskou riviéru jednou z nejatraktivnějších částí pobřeží Jaderského moře.

Kromě Makarské , která je centrem riviéry, Makarská riviéra zahrnuje také obce Brela, Gradac, Promajna, Tučepi, Bratuš, Baska Voda, Podgora, Drašnice, Živogošće, Igrane, Drvenik, Zaostrog, Brist a Podaca. Makarská riviéra je obývaná již od dávné minulosti a Maccarum (Makarska), Biston (Baška Voda) a Breulia (Brela) byly poprvé zmíněny ve starých dokumentech. V polovině minulého století se Makarská riviéra stala vyhledávanou destinací pro četné turisty, kteří se těší nedotčenou přírodou a impozantní horou Biokovo.

Kromě velkolepého Biokova, který stoupá nad Makarskou riviérou, je jednou z obchodních značek této oblasti četné atraktivní pláže a zátoky, obklopené křišťálově modrým mořem a hustými borovicovými lesy. Ať už hledáte menší a klidnější pláže nebo více navštěvovaných pláží s různorodými nabídkami, vodními atrakcemi a dětskými parky a dětskými hřišti pro různé sportovní aktivity, je to skvělá volba. Je důležité si uvědomit, že všechny pláže jsou vhodné pro rodiny s dětmi.  Mezi nejatraktivnější a nejkrásnější pláže na Makarské riviéře patří pláž Punta Rata nebo pláž Dugi rat, pláž Vruja a pláž Podraca v Brela, centrální pláž Nikolina v Bašce Voda, pláž Donja Luka v Makarské, nudistická pláž (FKK) Nugal, která leží mezi Makarskou a Tučepi, centrální pláží v Tučepi, pláž Djevičanska v Igrane, pláž Mala Duba a pláž Velika Duba v Živogošće, pláž Dole poblíž Živogošće Blato a atraktivní pláž Gornja Vala nedaleko města Gradac.

Není možné mluvit o Makarské riviéře aniž bychom se zmínili o horu Bikovo která stoupá nad celou riviérou. Jeden z nejkrásnějších Přírodních parků v Chorvatsku je proslulý svými četnými pozoruhodnými výhledy na Omiš, Split, nedaleké ostrovy Vis, Mljet, Hvar, Brač, Korčula, poloostrov Pelješac a celý Bračský kanál. Nejvyšší vrchol je 1762 metrů vysoký St. Jura, kterého lze dosáhnout asfaltovou cestou, takže je možné je navštívit autem. Na cestě k nejvyšším vrcholům najdete několik restaurací, které nabízejí místní speciality. Pro ty, kteří hledají adrenalin, je možné uspořádat závěsné klouzání.

V blízkosti Makarské se nachází velmi oblíbená svatyně Vepric, věnována Panence Marii z Lurdů. Svatyně Vepric vypadá velmi podobně jako svatyně v Lurdech kvůli potokům, rostlinám a kopcům kolem kaple, oltáři a stanicím křižovatky, stejně jako přírodní jeskyně, kde stojí socha Panny Marie.

Krásné oblázkové pláže, křišťálově čisté moře, husté borové lesy a hora Biokovo jsou zárukou, že Makarská riviéra je ideálním místem pro Vaši dovolenou snů. Ubytování na Makarské riviéře se nachází v apartmánu s terasou a výhledem na moře, rekreační dům s bazénem nebo v moderně zařízené místnosti. Naše webové stránky nabízí přímý kontakt s majiteli, bez ohledu na to, zda hledáte levné ubytování v apartmánu nebo rekreačním domě. Najděte si ideální ubytování z naší nabídky apartmánů, rekreačních domů a pokojů bez provize platební agentury. Užijte si mocné kouzlo Makarské riviéry!

Makarska - Makarská riviéra, Chorvatsko

Makarska

Biokovo - Makarská riviéra, Chorvatsko

Biokovo

Biokovo - Makarská riviéra, Chorvatsko

Biokovo

Baška Voda - Makarská riviéra, Chorvatsko

Baška Voda

Baška Voda - Makarská riviéra, Chorvatsko

Baška Voda

Baška Voda - Makarská riviéra, Chorvatsko

Baška Voda

Makarska - Makarská riviéra, Chorvatsko

Makarska

Makarska - Makarská riviéra, Chorvatsko

Makarska

Makarska - Makarská riviéra, Chorvatsko

Makarska

Tučepi - Makarská riviéra, Chorvatsko

Tučepi

Tučepi - Makarská riviéra, Chorvatsko

Tučepi

Drvenik - Makarská riviéra, Chorvatsko

Drvenik

Drvenik - Makarská riviéra, Chorvatsko

Drvenik

Drvenik - Makarská riviéra, Chorvatsko

Drvenik

Drvenik - Makarská riviéra, Chorvatsko

Drvenik

Makarská riviéra - přírodní, kulturní a turistické zajímavosti

Nejkrásnější pláže na Makarské riviéře

Krásná oblázková pláž Punta Rata (Dugi Rat) se nachází ve městě Brela. Časopis Forbes prohlásil, že je jednou z nejkrásnějších pláží na světě. Nejznámějším symbolem pláže Punta Rata je "kámen Brela", což je kamenný ostrov, který zdobí mnoho pohlednic. Pláž Dugi Rat je nosičem modré vlajky.

Další velmi okouzlující oblázková pláž se nachází na pláži Brela - Vruja. Tato skrytá pláž je obklopena strmými útesy, zatímco část pláže je pro nudisty (pláž FKK). Moře na pláži je mírně chladnější než průměrná teplota moře na okolních místech, protože jsou blízko sladké vody.

Podobně jako Punta Rata, cestovní časopis European Best Destinations vyhlásil pláž Podrače v Brela jako jednu z nejkrásnějších pláží v Evropě. Pláž Podrače se nachází na nedotčené a klidné zátoce, která je považována za jednu z nejkrásnějších zátok na celé Makarské riviéře. Skrytá zátoka je obklopena skalami a aromatickými borovicemi, které návštěvníkům poskytují přirozený stín.

Oblázková pláž Nikolina je centrální pláž v Bašce Voda.Kvůli čistému, modrému moři má pláž Nikolina Modrou vlajku. Navíc, protože má velmi dobrou turistickou nabídku, v roce 2008 získala pláž cenu Blue Flower, turistickou cenu za nejlépe vybavenou pláž v Chorvatsku.

Několik kilometrů dlouhá štěrková pláž Donja Luka se nachází v Makarské. Pláž Donja Luka je velmi populární mezi návštěvníky, kteří mohou odpočívat v přírodním stínu borovic. Pláž je bohatá na různé vodní atrakce, jako jsou šlapadla, vodní skluzavky, parasailing a bungee jumping.

Pláž FKK Nugal (nudistická pláž) se nachází mezi Makarskou a Tučepi.Tato krásná oblázková pláž je velmi populární mezi nudisty, protože je ukryta mezi strmými útesy a zeleným borovým lesem. Křišťálově čisté moře, zelené borovice, které poskytují přirozený stín a skály stoupající nad pláží Nugal, jsou ideální pro perfektní dovolenou daleko od městských davů.

Čtyři kilometry dlouhé oblázkové pláže Tucepi se nachází v malé rybářské vesnici, která nese stejný název - Tučepi. Obklopena borovicemi a tamarisy, pláž se táhne podél celého turistického města Tučepi s mimořádně atraktivní promenádou. Díky své nabídce je pláž Tučepi oblíbená u rodin s dětmi.

U vchodu do Igrane leží pláž Djevičanska. Přestože je Igrane bohatá na atraktivní pláže, pláž Djevičanska je určitě jednou z nejkrásnějších pláží. Oblázková pláž Djevičanska je obklopena zelenými borovicemi a křišťálově čistým modrým mořem a jako pláž je izolovaná, je ideální pro návštěvníky, kteří chtějí uniknout z davu.

Nedaleko obce Živogošće jsou dvě krásné oblázkové pláže - pláž Mala Duba a pláž Velika Duba. Pláž Mala Duba je obklopena hustými borovicovými lesy, které nabízejí hluboký přirozený stín. Na jihu od Malé Duby je další atraktivní oblázková pláž v zátoce Velika Duba - pláž Velika Duba. V létě můžete navštívit plážový bar, kde si můžete vychutnat jeden z vašich oblíbených koktejlů.

Příjemná štěrková pláž Kamp Dole se nachází v kempu Dole, u vchodu do Živogošće Blato. Kamp Dole Beach nabízí vše, co potřebujete pro ideální dovolenou - čisté modré moře, přirozený stín a výhled na impozantní horu Biokovo, což jsou hlavní důvody, proč rodina s dětmi navštíví tuto pláž.

Nejdelší pláž na Makarské riviéře je 5 km dlouhá pláž Gornja Vala, která se nachází ve městě Gradac.Tato oblázková pláž je obklopena borovými lesy a olivovníky, horou Biokovo a čistým Jaderským mořem. Na pláži Gornja Vala se nachází hřiště pro různé sporty, jako je plážový volejbal, tenis, vodní skluzavky a tryskové lyže.

Jedním z nejkrásnějších a nejatraktivnějších přírodních parků v Chorvatsku je přírodní park Biokovo. Biokovo bylo v roce 1981 vyhlášeno přírodním parkem a oblast parku pokrývá téměř celou horu Biokovo, která se rozprostírá 30 kilometrů podél pobřeží Jaderského moře. Vysoké útesy, působivá nadmořská výška a krásná nedotčená příroda jsou ochrannou známkou Biokova. Biokovo je zvláště navštěvováno v létě. Bikovo má mnoho atraktivních výhledů, s krásným výhledem na nedaleké ostrovy Brač, Hvar, Mljet, Vis a Korčula, poloostrov Pelješac a celý kanál Brac. Během slunečného počasí, kdy tam není příliš mnoho mraků, pohledy z Biokova mohou dosáhnout sousední Itálii.

Nejvyšší vrchol hory Biokovo je 1762 metrů vysoký Sveti Jure. Je možné se dostat na vrchol Sveti Jure pěšky na turistické trasy nebo autem po asfaltové cestě. Po cestě je zde několik restaurací, které nabízejí místní speciality. Pro ty trochu odvážnější a toužící po adrenalinové zábavě je možné uspořádat závěsné klouzání z Biokova a prozkoumat jeho krásu z jiné perspektivy.

Přestože první pohled, když se podíváme na Biokovo, je, že hora je drsná, Biokovo má bohatou lesní vegetaci jedle, buku a autochtonní lesy černé borovice. Biokovo má čtyřicet endemických druhů rostlin, zatímco zvláště zajímavou částí parku je botanická zahrada Korišina. Botanická zahrada Kotišina se nachází v přírodním parku Biokovo na ploše 16,5 ha. Botanická zahrada byla založena Dr. Jurem Radicem za účelem ochrany a výzkumu rostlinného světa. I když to není klasická botanická zahrada, Kotiština je oplocená část přírodního parku, kde rostou různé rostliny typické pro tuto oblast.

Na horu Biokovo, která je součástí pohoří Dinaric, existuje mnoho krasových forem, jako jsou jeskyně, jámy a chrasty, a tak je také atraktivní pro speleology. Také existují četné živočišné druhy ohrožené a chráněné, jako je koza, racek, vlk, orel, liška, jelen, stejně jako různé plazy a hadi. Pokud plánujete navštívit Makarskou riviéru, navštivte atraktivní Biokovo a užijte si přírodu.

Makarská riviéra je ideální destinací pro hosty, kteří hledají aktivní dovolenou. V každém turistickém letovisku na Makarské riviéře najdete sportovní hřiště a hřiště pro děti, jako je basketbal, tenis, fotbal, házená, plážový volejbal a další. Hotely mají také bazény, tělocvičny a fitness centra vybavené moderním cvičením.

Kromě klasických sportů se v posledních letech zvyšuje zájem o různé druhy extrémních sportů, jako je turistika, horolezectví, paragliding, horská kola, zip-line, speleologie a trekking. Stále vzrůstá zájem o extrémní námořní sporty, jako je windsurfing, parasailing, vodní lyžování, tryskové lyžování, rafting na Cetině nebo Zrmanji a potápění.

Jedním z nejatraktivnějších sportů je jistě potápění. Potápění nabízí úplně jiný pohled na průzkum Jaderského moře - objev neprozkoumaných mořských hlubin. Potápění přilákalo rostoucí počet potápěčů, kteří zkoumají potopené lodě, korály, ryby a podmořský svět. Ponořte se do hlubin moře a prozkoumejte tajemství podvodního světa.

Pokud jste fanouškem rybaření (ať už rekreačního nebo sportu), Makarská riviéra je pro vás ideální destinací. Aby bylo možné požívat kouzla sportovního nebo rekreačního rybolovu, je nutné získat licenci na rybolov, kterou lze zakoupit a obdržet online, a může být použita v celé rybářské oblasti Chorvatské republiky. Kromě tradičního rybolovu můžete také vyzkoušet Big Game Fishing. Celodenní výlet k lovu velkých tuňáků je organizován z města Makarska. Celodenní exkurze zahrnuje palivo poháněné lodi a profesionální rybáře. Kromě lovu na Big Game Fishing si můžete vychutnat křišťálově čisté Jaderské moře a ostrovy Brač a Hvar.

Pokud se rozhodnete strávit aktivní dovolenou na krásné Makarské riviéře, najděte levné ubytování v apartmánu, rekreačním domě, vile nebo místnosti v jednom z krásných turistických míst na Makarské riviéře.

Makarská riviéra se nachází mezi Dubrovníkem a Splitu, nedaleko ostrovů Hvar, Brac, Korčula a poloostrova Pelješac, takže je na vynikajícím místě pro výlety do destinací na pevnině nebo na moři. Od dubna do října v turistické sezoně cestovní kanceláře a provozovatelé organizují exkurze lodí na ostrov Brač s nezapomenutelnou návštěvou slavné pláže Zlatni rat v Bol, nejslunnější chorvatský ostrov - ostrov Hvar známý svou historií, kulturou a primárních vín a ostrov Korčula, který je místem narození jednoho z nejznámějších námořníků - Marca Polo. Město Korčula je často srovnáváno s Dubrovníkem kvůli překrásným městským hradbám, které obklopují toto historické město. Nedaleko Makarské riviéry je další krásný ostrov vhodný pro výlet lodí - ostrov Mljet. Mljet je nejzelenější chorvatský ostrov, který je domovem jednoho z nejkrásnějších národních parků v Chorvatsku - Národního parku Mljet. Ostrov Mljet je také domovem dvou atraktivních jezer Velikého jezera a Malého jezera.

Příležitosti pro jednodenní výlety po zemi jsou ještě větší, ať už chcete jet na organizovaných výletech cestovních kanceláří nebo ve vlastním uspořádání. Severně od Makarské riviéry stojí další národní park - Národní park Krka. V národním parku Krka si můžete vychutnat krásy jednoho z nejkrásnějších chorvatských vodopádů Skradinski buk. V blízkosti NP Krka můžete navštívit perlu střední Dalmácie, krásné město Šibenik a slavnou katedrálu sv. Jakuba, která je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Šibenik je také známý jako basketbalové město, protože je místem narození basketbalových legend Dražen Petrović a Dario Šarić. Kromě historického města Trogir se nachází mezi ostrovem Čiovo a pevninou, nezapomeňte navštívit Split, centrum Dalmácie se známým Rivem a Diokleciánovým palácem z 3. století. Denní výlety jsou organizovány do města Omiš, centrum Omišské riviéry, známé pro piráty Omiš. Město Omiš se nachází u ústí řeky Cetiny v bezprostřední blízkosti působivého kaňonu řeky Cetiny. Asi 160 km jižně od Makarské riviéry je Dubrovník, další perla zapsaná na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Dubrovník je proslulý městskými hradbami a Starým městem. Je také možné navštívit Imotskou krajinu a Imotského, které se nacházejí v zázemí hory Biokovo, stejně jako sousední Bosna a Hercegovina a krásné místa jako Mostar nebo Medžugorje patří k nejslavnějším svatyním.

Chorvatsko v posledních letech uznala význam rozvoje nových cyklistických tras a cykloturistiky. Ať už jsou rekreačními nebo profesionálními sportovci, stále více hostů hledá aktivní přestávku. Asociace pro jízdní kola v Dalmácii a Turistické sdružení Splitsko-dalmatské župy zahájily společný projekt, aby představil Makarskou riviéru jako atraktivní cykloturistiku, která kromě krásných pláží a modrého moře nabízí cyklotrasy pro všechny typy cyklistů.

Vzhledem k příznivému klimatu Makarské riviéry, zejména v předsezóně a po sezóně, je cyklistická turistika na Makarské riviéře možná po celý rok. V současnosti je na Makarské riviéře šest cyklostezek, které se liší délkou, konfigurací terénu a obtížemi. Délka cyklistických stezek se liší od nejkratší cyklistické stezky, která je dlouhá 15 km, až po nejdelší cyklotrasu, která je dlouhá 61 km.

V každém případě, bez ohledu na cyklotrasy, které si vyberete, určitě budete ohromeni krásou přírody a výhledem na modré Jaderské moře, krásné oblázkové pláže, strmý horský Biokovo, hustý borový les a modrou oblohu. Vychutnejte si úžasnou přírodu Makarské riviéry z horských cest pro horskou cyklistiku na dlážděné chodníky. Na cyklotrasách najdete mnoho tradičních dalmatských hospůdek a domorodých restaurací, kde si můžete vyzkoušet ty nejlepší speciality místní kuchyně.

Na Makarské riviéře najdete následující atraktivní cyklotrasy:

  • 360 Drvenik - Gradac tour - trvání je cca 2 hodiny, cesta je 28 km dlouhá a výstup je 710 m
  • 320 Igrane - trasa Zivogošce - trvání je cca 2 hodiny, cesta je dlouhá 26 km a výstup je 612 m
  • 280 prohlídka Tučepi - Podgora - trvání cca 2 hodiny, cesta je 28 km dlouhá a výstup je 770 m
  • 241 Biokovo turné - trvá asi 4 hodiny, cesta je dlouhá 61 km (jedná se o nejdelší cyklotrasa na Makarské riviéře) a výstup je 2262 m
  • 240 prohlídka Makarské - trvá asi 1 hodinu, cesta je dlouhá 15 km (jedná se o nejkratší cyklotrasu na Makarské riviéře) a výjezd je 456 m
  • 200 prohlídka v Brele - doba trvání je kolem 3,5 hodiny, cesta je dlouhá 44 km a výstup je 1001 m

Makarská riviéra - předpověď počasí

předpověď počasí

Makarská riviéra je mikroregion v rámci Splitsko-dalmatského kraje, který se rozkládá od obce Brela na severu až po Baćinu na jihu, obklopeném mořem a horským masivem Biokovo. Na Makarské riviéře převládá středomořské klima a vyznačuje se slunečnými, suchými a horkými léty a vlhkými a mírnými zimami. Díky velkému množství slunečných hodin po celý rok a vysokým teplotám vzduchu, na této ploše převládají typické evergreenové rostliny, jako dub, borovice alepy a dalmatská černá borovice. Nejlepší zemědělské plodiny pro tuto oblast jsou fíky a olivy. Průměrná denní teplota vzduchu v letních měsících je asi 25 ° C, zatímco v zimě klesá v průměru o 10 ° C. Ideální teplota v letních měsících výrazně přispívá k cestovnímu ruchu, nejdůležitějšímu hospodářskému odvětví Makarské řeky.

Kvalita a čistota moře nejsou charakterizovány pouze pro Makarskou riviéru, ale pro celé dalmatské pobřeží, především kvůli špatnému průmyslovému rozvoji. Mnoho pláží na Makarské riviéře nese modrou vlajku, symbol čistoty, kvalitu služeb a zachovalé prostředí. Průměrná roční teplota moře na Makarské riviéře je vyšší než 20 ° C, zatímco v letních měsících se pohybuje od 23 ° C do 27 ° C.