Robinsonova dovolená v Chorvatsku na ostrovech Drvenik Veli a Drvenik Mali

Robinsonova dovolená v Chorvatsku na ostrovech Drvenik Veli a Drvenik Mali

Počet hostů na pobřeží Jaderského moře v posledním období neustále roste. Vyhledání dostupného místa na jedné z oblíbených pláží v průběhu sezóny jistě není snadné. Pokud se k tomuto úkolu přidám další kritérium, že jde o tichý a skrytý roh na pláži, velmi často se stává mise nemožná.

Odvážil bych se říci, že nás stále více a více, pro které není na dovolenou dostatečně čisté moře. Unavený z rušného tempa a stresujícího každodenního života, toužíme po dovolené strávené v klidné přírodní oáze. V Chorvatsku je spousta takových míst! Naštěstí je o nich mnoho lidí ...

Drvenik Veli

 

Oproti Trogire jsou ostrovy Drvenik Mali a Drvenik Veli. Jakmile se přiblížíte na ostrov Drvenik Veli, tj. Drvenik Veliki, vesnice na stejném ostrově, který je konečným cílem trajektu Jadrolinija (výchozí bod je Seget Donji nebo Trogir), začínáte cítit kouzlo typického ostrovní život. Krátký hluk a dav způsobený příchodem trajektu bude utišený odchodem trajektu. Obchod, pár hospůdek a kostel tvoří centrum ostrova. Pokud vyrazíte trochu nad několik domů v obci, uvědomujete si, že jste obklopeni pouze zelení a mořem. To vše vám způsobí pocit, že jste jediný na světě.

Drvenik Veli

 

Samotný ostrov skrývá několik vzdálených zátok, Grabula (západně od obce Drvenik Veli), Malá Luka (západní část ostrova), Pernatica (jižní část), Solinska (jižní část) a Krknjaši (východní část ostrova ). Východní část ostrova byla obec Krknjaši. Rozhodli jsme se projít po čtyřech kilometrech z jedné do druhé části ostrova. Bike by také bylo dobrým řešením (ale pouze pro ty, kteří jsou připraveni jet do kopce po makadamové cestě). Klesající směrem k východní straně ostrova, krištáľově modrá přímořský záliv obklopený dvěma ostrůvkami, záliv Krknjaši známý jako Modrá laguna, přitáhne vaši pozornost. Moře je zde tak křišťálově čisté, že určitě uvidíte mořské ježovky, které jsou také přitahovány čistým a čistým mořem. Záliv je ideální pro námořníky, kteří jsou nejčastějšími hosty této zátoky. Je obklopen dvěma ostrůvkami Krknjaš Veli a Krknjaš Mali, které díky svému borovicovému lesu jsou ideálním místem pro kempování.

Drvenik Veli

 

Nedaleko ostrova Drvenik Veli se nachází další obydlený ostrov Drvenik Mali. Borakský přístav je jedním z zastávek stejného trajektu Jadrolinija, který vede do Drvenik Veli. Borak je hlavním ostrovním přístavem a centrem všech sociálních a ekonomických aktivit na tomto ostrově. Na ostrově je také cesta v délce několika set metrů směrem na jih od ostrova, tedy směrem k zátoce Vela Rina. K dispozici je krásná písečná pláž a pouze jedna restaurace.

Drvenik Veli

 

Stejně jako ostrov Drvenik Veli, Drvenik Mali vás také okouzlí svou nedotčenou přírodou. Ostrov se vyznačuje olivovými háji a špičkovými karobony.

Oba ostrovy Drvenik Veli a Drvenik Mali vám umožní Robinsonovu dovolenou stejně jako útěk z přeplněných hlučných pláží. V případě, že nejste pro dovolenou Robinsona v doslovném smyslu slova, což znamená, že chcete vychutnat v klidu, přírodě a moři, ale také mít ubytování v komfortním apartmá, pokoj nebo rekreační dům, kontaktujte přímo majitele soukromého ubytování. Soukromé ubytování v Drvenik Veli a Drvenik Mali je jedinou možností, pokud chcete strávit nezapomenutelnou dovolenou na těchto poněkud zapomenutých, ale autentických a krásných ostrovech.

Drvenik Veli

 

Tagy: Robinsonova dovolená, Drvenik Veli, Drvenik Mali

Rádi bychom slyšeli vaše připomínky, příběhy a zkušenosti v Chorvatsku v níže uvedených komentářích


Vybraná nabídka apartmánů a soukromého ubytování v Chorvatsku