Apartmány a ubytování v soukromí Đakovo

Đakovo je malé městečko ležící v srdci historické provincie Slavonie ve východním Chorvatsku. Administrativně patří do Osijek-Baranja County a je druhým největším městem v tomto kraji po Osijeku. Đakovo má necelých 30 000 obyvatel. Historie Đakova začíná v 11. století udělením chorvatsko-uherského prince Kolomana bosnianskému biskupovi Ponsimu, čímž se biskupové stali pánem Đakova a jeho okolí. Tehdy začíná...

Seřadit podle:

Apartmán Lovrić Đakovo

Đakovo

Od moře > 50 km
Kapacita 8 osob

od 80 €

Apartmán Lovrić Đakovo ( Đakovo)

Byt se nachází v blízkosti centra města Đakovo, 1200 metrů od katedrály sv. Petra a nedaleko hřebčína Stateakovo. Nachází se v klidné části města, kde si můžete vychutnat klid a přírodu, ale přesto v blízkosti centra a davu. Odpočiňte si v plně vybaveném a uspořádaném apartmánu se 2 ložnicemi, malou kuchyňkou, velkým obývacím pokojem, koupelnou, terasou, parkování zdarma a wi-fi, celková kapacita 6-8 osob. Nechte Apartman Lovrić Đakovo vaším místem k odpočinku, místem vašeho obchodního úspěchu a příjemných chvil. Vítejte v ovoakovo!

Kategorizace Kategorizace - Apartmán Lovrić Đakovo

Od moře > 50 km
Kapacita 8 osob

Cena od 80 €

Turistický průvodce - Đakovo

Đakovo  - Erb Đakovo je malé městečko ležící v srdci historické provincie Slavonie ve východním Chorvatsku. Administrativně patří do Osijek-Baranja County a je druhým největším městem v tomto kraji po Osijeku. Đakovo má necelých 30 000 obyvatel. Historie Đakova začíná v 11. století udělením chorvatsko-uherského prince Kolomana bosnianskému biskupovi Ponsimu, čímž se biskupové stali pánem Đakova a jeho okolí. Tehdy začíná historie diecéze Đakovo, která se stala biskupským městem a sídlem arcidiecéze Đakovo. Středem Đakova je Strossmayerovo náměstí, ohraničené katedrálou, kurií, korunou, biskupským dvorcem a seminářem. Nejvýznamnější památkou města je impozantní Đakovo katedrála-bazilika svatého Petra, která je také symbolem města. Stavba katedrály trvala 16 let, v letech 1866 - 1882 a byla zahájena biskupem Strossmayerem. Za katedrálou je krásně krajinářský rozsáhlý park zvaný Strossmayerův park, kde se každoročně koná známý knownakovački vezovi (tradiční mezinárodní folklórní festival trvající 2 týdny koncem června a začátkem července). Pěší ulice ve starém městě, která sahá od katedrály ke kostelu Všech svatých, se nazývá Korzo a je místem každodenního setkání občanů a turistů. K dispozici je také velmi zajímavé muzeum Đakovo, které drží několik cenných sbírek o historii Đakova a této části Slavonie. Jednou z turistických atrakcí ovoakova je Đakovo farma ušlechtilých lipicánských koní, jeden z nejstarších v Evropě. Đakovo má mnoho zajímavých akcí po celý rok, z nichž nejdůležitější je Silvestr, ovačakovački vezovi, Đakovacki rezovi, Đakovo bušari, Half of New Year, Festival starých městských tanců a písní, Ivanovy kříže, Festival církevního zpěvu, Đakovo setkání chorvatských literárních kritiků ... Je to určitě skvělé pozvání pro všechny turisty k návštěvě tohoto krásného města v srdci Slavonie, které vás uchvátí svým šarmem. Najdete ubytování v Đakovo v rostoucím počtu bytů a pokojů v rámci rodinných ubytování a v přímém kontaktu se soukromými nájemci můžete poznat zvyky a kulturu tohoto města. Vítejte v Đakovo!

Đakovo Předpověď počasí
Vyhledávat ubytování v blízkosti místa Đakovo