Apartmány a ubytování v soukromí

Iž je ostrovem v souostroví Zadar, která se nachází mezi Dugi otok a ostrov Ugljan. Má rozlohu asi 18 km2, a celý ostrov má asi 600 stálých obyvatel ve dvou osad Mali a Veli Iž. Ostrov byl obýván v prehistorických dobách, a to bylo nejprve zmínil se o byzantského císaře Konstantina Porphyrogenitus v 10. století pod názvem Ez. Během středověku až do 19. století byl ve vlastnictví šlechty Zadar a bohaté občany. Střed ostrova...

Seřadit podle:

Apartmány Veli Iž

Od moře 150 m
Kapacita 20 osob

od 40 €

Rekreační dům Pleasant dreams

Od moře 250 m
Kapacita 6 osob

od 100 €

Apartmány Veli Iž ( Iž)

Dům se nachází 150 metrů od moře a asi 150 m od centra města. V prvním patře jsou dva komfortní apartmány, A-1, A-2 a A-3 v přízemí. Každý apartmán má dvě ložnice, jídelna a obývací pokoj s kuchyňským koutem, koupelna s WC a dva balkony. Apartmány jsou plně vybaveny všemi potřebnými potřeb pro domácnost, a to i ve všech apartmánech je satelitní TV, DVD přehrávač, rádio a CD přehrávač. S potvrzenou rezervací bytů, když cestujete autem, pořádáme lodní lístky na nákup k autu, a přináší stejný v Zadaru, po příjezdu.

Kategorizace Kategorizace - Apartmány Veli Iž

Od moře 150 m
Kapacita 20 osob

Cena od 40 €

Rekreační dům Pleasant dreams ( Iž)

Nově vybudovaný objekt, který se nachází v klidné části obce Veli Iž, dostatek ticha a soukromí. Dům je dvoupodlažní, ve spodním patře je byt o velikosti cca. 65 m2, přičemž v prvním patře je dalších 35 m2. Dům má tři ložnice se 6 lůžky, dvě dvoulůžka 180*200, 160*200 a dvě samostatná lůžka 90*200. V domě jsou dvě koupelny s WC. Dům má také dvě terasy, horní pro opalování a večerní zábavu s diskrétním led osvětlením a spodní je vybavena velkým slunečníkem a můžete na ní strávit celý den. Na ostrov se lze dostat trajektem z přístavu Gaženica, který od 01.07. do 15.08. jezdí dvakrát denně a s dalšími dvěma linkami, které jezdí z městského přístavu v Zadaru, ale pak musíte přijet bez vozidla. V obci jsou dva velmi dobře vybavené obchody, 6 restaurací/taveren/pizzerií, 3 kavárny, poliklinika, pošta, tenisový kurt a basketbalové hřiště.

Kategorizace Kategorizace - Rekreační dům Pleasant dreams

Od moře 250 m
Kapacita 6 osob

Cena od 100 €

Turistický průvodce -

Iž  - Erb Iž je ostrovem v souostroví Zadar, která se nachází mezi Dugi otok a ostrov Ugljan. Má rozlohu asi 18 km2, a celý ostrov má asi 600 stálých obyvatel ve dvou osad Mali a Veli Iž. Ostrov byl obýván v prehistorických dobách, a to bylo nejprve zmínil se o byzantského císaře Konstantina Porphyrogenitus v 10. století pod názvem Ez. Během středověku až do 19. století byl ve vlastnictví šlechty Zadar a bohaté občany. Střed ostrova je Veli Iž, který se nachází v malebné zátoce na východní straně ostrova. Zde je zachována centra starého města s typickou středomořskou architekturou, úzkými kamennými uličkami a domů. V obci je hotel, půjčovna loděk a četné apartmány a pokoje uvnitř ubytování v soukromí. V centru města je obnovený kostel svatého Petra a Pavla. Mali Iz se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova ve dvou zátokách - Knez a Komoseva. Kousek od Mali Iž je zátoka Brsanj a trajektového přístavu, odkud pravidelně chodí trajekty do města Zadar. Olivový olej, rybolov a námořní záležitosti jsou hlavní ekonomické aktivity na ostrově. Cestovního ruchu a turistické služby jsou stále oblíbenější díky své zachovalé přírody, příjemné klima a čisté moře. S přátelským obyvatelé budou snažit, aby vaše dovolená co nejpříjemnější. Ostrov má mnoho krásných malých zátok, skryté pláže a křišťálově čisté vody, takže je ideální pro klidnou rodinnou dovolenou. Klima je mírné středomořské, s dostatkem slunce a tepla. Doporučujeme navštívit zajímavá etnografická sbírka v Veli Iz, které velmi živě líčí život původních obyvatel ostrova. Jedním ze zajímavých faktů je, že až do dnešního dne se udržuje staré řemeslník řemeslo hrnčířské hlíny. Kontaktovat přímo vlastníky apartmány, pokoje a domy pro dovolenou na ostrově Iž, ušetřit až 40% a relaxovat na tomto krásném a klidném ostrově. Vyhledávat cenově dostupné ubytování v Mali a Veli Iž. Vítejte na ostrov Iž!

Iž Předpověď počasí