Apartmány a ubytování v soukromí Ozalj

Ozalj je malé město v kraji Karlovac v Chorvatsku. Leží na řece Kupa v centrálním Chorvatsku, severně od Karlovac. Je v blízkosti hranic se Slovinskem, které je jen 15 km daleko. Středověké město Ozalj je postaven na náhorní plošině nad řekou Kupy, a byl poprvé zmíněn v 13. století jako svobodné královské město. Původně to bylo ve vlastnictví slavného šlechtického rodu Frankopan, ale v 16. století je ve vlastnictví...

Vybrané apartmány a soukromé ubytování Ozalj

Seřadit podle:

Agroturistika Sablić

Ozalj

Od moře > 50 km
Kapacita 7 osob

od 200 €

Agroturistika Sablić ( Ozalj)

Country House Sablic je staletý rodinný dům původně postavený z dubu v tradičním stylu Pokuplje (oblast kolem řeky Kupa, nedaleko města Ozalj). V roce 2008 jsme dům obnovili s ohledem na některé staré a originální prvky a vybavili jej tak, aby vyhovoval dnešnímu životnímu stylu. Náš rustikální rekreační dům se nachází v nově postaveném suterénu s terasou zvanou „ganak“, pro kterou je tento typ domu známý a uznávaný jako typ staré chorvatské stavby. Vstup do obývacího pokoje je z terasy, díky níž je z kuchyně a jídelny jeden velký pokoj. První patro se skládá ze tří ložnic a dvou koupelen. Tento útulný rekreační dům splňuje velké parkoviště a venkovní kuchyň, která je určena pro venkovní posezení se dvěma dalšími toaletami. Nabízíme jedinečný přírodní zážitek: spaní v autentické dřevěné chatě, obklopené pastvinami, lesy a krásným výhledem na Žumberskou vrchovinu. jíst ovoce a zeleninu čerstvě odebrané z vlastní ekologické ekologické zahrady a opalovat se na oblázkové pláži. K dispozici je také kachlová kamna na dřevo, která v chladných dnech zahřívá všechny místnosti. Vítejte !

Kategorizace Kategorizace - Agroturistika Sablić

Od moře > 50 km
Kapacita 7 osob

Cena od 200 €

Turistický průvodce - Ozalj

Ozalj  - Erb Ozalj je malé město v kraji Karlovac v Chorvatsku. Leží na řece Kupa v centrálním Chorvatsku, severně od Karlovac. Je v blízkosti hranic se Slovinskem, které je jen 15 km daleko. Středověké město Ozalj je postaven na náhorní plošině nad řekou Kupy, a byl poprvé zmíněn v 13. století jako svobodné královské město. Původně to bylo ve vlastnictví slavného šlechtického rodu Frankopan, ale v 16. století je ve vlastnictví dalšího slavného šlechtického rodu Zrinski. Jejich majetek zůstal až do roku 1671 a Zrinski-Frankopan spiknutí proti absolutistické politice Habsburků a Rakousku. Den Ozalj je oslavován na 30. dubna, na stejný den, kdy byl vykonán Petar Zrinski a Fran Krsto Frankopan. Ozalj dnes má velmi dobrý základ pro rozvoj cestovního ruchu, zejména kulturní a historické exkurze charakteru. Největším lákadlem je středověké městečko Ozalj, kde je muzeum s cennými exponáty z doby Zrinski a Frankopan. Zde je také jedním z prvních vodní elektrárny v Chorvatsku od roku 1908, postavený na břehu řeky Kupy, která je také kulturní památkou. V letním období si můžete vychutnat všechny aktivity, které nabízí čisté řece Kupa, a můžete navštívit některou z nejznámějších vinařských silnicích v oblasti a ochutnat některé z místních vín. Návštěva této zajímavé a krásné oblasti zalesněných kopců a smaragd řeky Kupy, a seznámit se s jeho bohatou historickou a kulturní dědictví. Vyhledávat levné ubytování v soukromí v Ozalj a jeho okolí. Apartmány, pokoje a rekreační domy v Ozalj a jeho okolí. Vítejte na Ozalj!

Ozalj Předpověď počasí