Your browser does not support JavaScript! Objevte nejkrásnější pláže v Chorvatsku | ubytování Chorvatsko

Objevte nejkrásnější pláže v Chorvatsku

Objevte nejkrásnější pláže v Chorvatsku

29.10.2018. / 0 Komentáře / v: Jaderské moře / od: ApartmanInfo

Chorvatsko je známé jako země, která kromě jasného modrého Jaderského moře nabízí množství ostrovů, zátok a hřebenů, které skrývají krásné kameny, oblázky a poněkud méně písečné pláže. Četné pláže a zátoky jsou dosud neobjevené, daleko od civilizace a turistů. Dokonce i dnes není většina z nich snadno přístupná, ale poté, co je navštívíte, pochopíte, proč se vaše úsilí vynaložilo. Níže uvádíme řadu dostupných pláží, které nám zanechaly bez textu.


Pláž Zlatni rat - ostrov Brač


Pláž Zlatni rat - ostrov Brač

Pro jedinečný a rozpoznatelný vzhled pláže Zlatni rat na ostrově Brač mnozí považují za nejatraktivnější pláž na Jadranu. Oblázková pláž Zlatni rat neustále mění svůj tvar v závislosti na větru, vlnách a mořských proudech, takže je ideálním místem pro windsurfing. Pláž je obklopena borovými lesy a nachází se na jižní straně ostrova Brač a rozkládá se přes tisíc metrů. Podívejte se na naši nabídku apartmánů a ubytování v soukromí v Bol na ostrově Brač , V blízkosti pláže Zlatni rat.


Pláž Sakarun - Dugi otok


Pláž Sakarun - Dugi otok

Pláž, která vás jistě opustí, je pláž Sakarun - nejoblíbenější pláž na ostrově Dugi otok. 800 metrů dlouhá pláž se nachází na severní straně ostrova a je v blízkosti Veli rat a Bozava. Malý bílý písek a čisté moře jsou obklopeny borovými lesy a jsou ideální pro mladé rodiny s dětmi. Kvůli své výjimečné kráse se mnozí považovali za nejkrásnější pláž na Jadranu. Podívejte se na naši nabídku apartmánů a soukromé ubytování na Dugi otok , kde se nachází pláž Sakarun je umístěn.


Pláž Saplunara - Ostrov Mljet


Pláž Saplunara - Ostrov Mljet

Západní část ostrova Mljet, nejvíce zelený chorvatský ostrov, je chráněn jako první národní park na Jaderském moři. Ostrov Mljet se nachází v blízkosti ostrova Korčula, města Dubrovníku a poloostrova Pelješac. Jednou z nejkrásnějších pláží na tomto zeleném ostrově je pláž Saplunara - krásná písečná laguna, která se nachází na jihovýchodní části ostrova. Protože není k Saplunara přímá trajektová linka, je ideální pro jednotlivce, kteří chtějí uniknout z davu a relaxovat. Soukromé ubytování najdete v bezprostřední blízkosti, pouhých 50 metrů od pláže. Pokud budete mít čas, doporučujeme navštívit NP Mljet. Najděte si cenově dostupné apartmány a soukromé ubytování na ostrov Mljet.


Pláž Stiniva - ostrov Vis


Pláž Stiniva - ostrov Vis

Stiniva je 600 metrů dlouhá zátoka obklopená dvojitými vysokými skalními útesy, což z ní činí jednu z nejatraktivnějších pláží na celém Jadranu. Pokud nemáte loď, je to výzva, protože trvá asi 25 minut jízdy přes nespevněnou kozí dráhu z vesnice Žužeca. Na pláži je malá restaurace, kde si můžete osvěžit s nápojem. Na ostrově Vis máte možnost zůstat ve městě Vis Na východní straně ostrova nebo v Komiži na západní straně ostrov.


Rajska plaža - Lopar, ostrov Rab


Rajska plaža - Lopar, ostrov Rab

Rajská pláž, téměř 2 km dlouhá, se nachází v severní části ostrova Rab. Písečná pláž je díky kvalitě vody a čistému prostředí oceněná "modrou vlajkou", což z něj dělá ideální destinaci pro mladé rodiny. Nabízí hostům různá sportovní zařízení včetně plážového volejbalu, tobogánů a plážové zábavy. Najdete zde ubytování v mnoha apartmánech a pokojích v soukromém ubytování ve Lopar na Ostrov Rab.


Pláž Banje - Dubrovník


Pláž Banje - Dubrovník

Pláž Banje je vzdálena jen dvě minuty od starého města Dubrovník a městských hradeb. Co je jedinečné, je jasné moře a nádherný výhled na sousední ostrov Lokrum a hradby starého města Dubrovníku. Kromě plavání a lenošení na lehátkách si můžete vychutnat koktejl nebo osvěžující nápoj v nedalekém baru. Pokud jste sportovec a máte rádi sportovní aktivity na této písečné pláži, můžete si zahrát plážový volejbal, fotbal, vodní pólo i originální chorvatskou hru - picigin. Kvůli velkému počtu přichází v červenci a srpnu, aby se zabránilo davu, doporučujeme přijít brzy ráno. Noční život na pláži Banje začíná západem slunce, když se tato městská pláž promění v centrální místo pro noční výlety nebo noční koupání. Chcete-li navštívit Dubrovník a zůstat v cenově výhodném ubytování, doporučujeme přímý Kontakt s soukromými pronajímateli, kteří nabízejí příznivější ceny až do výše 30%.


Bílá pláž - Solaris, Šibenik


Bílá pláž - Solaris, Šibenik

Turistický komplex Solaris se nachází v souostroví Šibenik, v blízkosti města Šibenik, centrum Šibenicko-kninského kraje. Bílá písečná pláž se nachází v centrální části turistického komplexu a vodní skluzavky, bazény, dětské hřiště a další doprovodné zážitky z něj činí nevyhnutelnou destinaci pro mladé rodiny s dětmi. Pro ty, kteří dávají přednost strávit dovolenou v turistickém středisku, můžete tančit s rytmem populární písně R & B a dopřát si v jednom z vašich oblíbených koktejlových barů u venkovního bazénu. Ubytování poblíž turistického komplexu Solaris najdete v nedalekém Brodarica nebo ve městě Šibenik


Sveti Ivan - Lubenice, ostrov Cres


Sveti Ivan - Lubenice, ostrov Cres

Ostrov Cres je největší ostrov Jadranu a nachází se v Kvarnerském zálivu na severu Jaderského moře. Na vrcholu hornin o výšce 378 metrů je vybudováno Lubenice, kouzelné místo s krásným výhledem na souostroví Cres-Lošinj. Pod tímto okouzlujícím místem je pláž sv. Ivana, asi čtyřicet minut chůze, kterou mnoho zahraničních časopisů prohlásilo za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Ubytování v apartmánech, apartmánech nebo prázdninových domovech najdete v největším místě na ostrově, Cres se nachází nedaleko Lubenice


Žuljana - Pelješac


Žuljana - Pelješac

Poloostrov Pelješac je druhý největší poloostrov v Chorvatsku a nachází se v jižní části Chorvatska v okrese Dubrovnik-Neretva. Mnozí věří, že poloostrov Pelješac je středomořským rájem známým svými vynikajícími červenými víny, panenským olivovým olejem a mořskými mušlemi, z nichž nejznámější jsou stonové ústřice. Díky příznivým mořským proudům se Pelješac může pochlubit křišťálově čistým mořem s mnoha krásnými zátokami a plážemi. Jedním z nich je písčitá zátoka Žuljana, která se nachází uprostřed poloostrova. Kromě vynikající krásy jsou příjemné břehy moře kolem Žuljany ideální pro milovníky dobrodružství, kteří hledají potápění a rybolov pod vodou. Levné ubytování v soukromých apartmá najdete v Žuljana .


Spiaza - ostrov Susak


Spiaza - ostrov Susak

Ostrov Susak patří k souostroví Cres-Lošinj. Pláž Spiaza se nachází na nedaleké písčité zátoce Spiaza, nedaleko vesnice. Vzhledem k mělké vodě, písku a dostupnosti je Spiaza vhodný pro rodiny s malými dětmi. Mnoho lidí si myslí, že písek z Susak kvůli jejich léčivým vlastnostem pomáhá dětem a pacientům s chronickými nemocemi. Na pláži je možné si pronajmout slunečník, plážovou židli nebo pedál a hrát volejbal na pláži a v bezprostřední blízkosti jsou kavárny a restaurace. Pokud chcete navštívit tento jedinečný ostrov na Jadranu, doporučujeme rezervovat si apartmán v Susak A> přímo v kontaktu s majitelem ubytování.


Tagy: Nejlepší pláže, Chorvatsko, Adritické moře

Rádi bychom slyšeli vaše příběhy a zkušenosti v Chorvatsku v níže uvedených komentářích