Objevte nejkrásnější pláže v Chorvatsku

Objevte nejkrásnější pláže v Chorvatsku

23.06.2019.


Chorvatsko není známo jen jako země čistého moře, ale je také známé svými krásnými a četnými ostrovy, zátokami a hřebeny, stejně jako další přírodní krásy. Vzhledem k tomu, že chorvatské pobřeží je dlouhé, má Chorvatsko mnoho krásných kamenných, oblázkových a písečných pláží. Ačkoli většina pláží je velmi populární mezi turisty, mnoho pláží a zátok jsou stále neobjevená a prakticky nedotčená. Zpočátku jsme si vybrali top 10 nejkrásnějších pláží v Chorvatsku, nicméně, protože mnoho krásných pláží nemůže být vynecháno ze seznamu, rozšířili jsme náš seznam na 12 nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Níže naleznete 12 nejkrásnějších pláží v Chorvatsku, které vás opustí.

Pláž Zlatni rat - ostrov Brač

Zlatni rat, otok Brač

Vzhledem k jedinečnému a rozpoznatelnému vzhledu pláže Zlatni rat na ostrově Brač mnozí považují tuto pláž za nejatraktivnější pláž na Jadranu. Kamenná pláž Zlatni rat neustále mění svůj tvar v závislosti na větru, vlnách a mořských proudech. Silné větry a vlny činí z Zlatni rat ideální místo pro windsurfing. Pláž je obklopena borovými lesy a nachází se na jižní straně ostrova Brač, která se rozprostírá na více než tisíc metrů. Zkontrolujte nabídku apartmánů a ubytování v soukromí v Bol na ostrově Brač, v blízkosti pláže Zlatni rat.

Pláž Sakarun - ostrov Dugi otok

Sakarun, Dugi otok

Pláž, která vás jistě opustí, je pláž Sakarun (nebo pláž Saharun) - nejoblíbenější pláž na ostrově Dugi otok. Tato pláž o délce 800 metrů se nachází na severní straně ostrova a nachází se v těsné blízkosti Veli rat a Božavy. Bílý písek a čisté moře jsou obklopeny borovými lesy a jsou ideální pro rodiny s dětmi. Kvůli své výjimečné kráse, mnoho lidí považuje pláž Sakarun za nejkrásnější pláž na Jadranu. Podívejte se na nabídku apartmánů a soukromého ubytování na Dugi otoku, kde se nachází pláž Sakarun.

Pláže na Makarské riviéře - Brela, Makarská riviéra

Mnoho z nejatraktivnějších a nejkrásnějších částí celého Jadranu je Makarská riviéra, která se rozprostírá po 53 kilometrech podél hory Biokovo. To, co dělá Makarskou Riviéru zvláštní, je velké množství atraktivních pláží obklopených zelenými borovicemi, které poskytují přirozený stín. Nicméně dvě pláže na Makarské riviéře jsou obzvláště úžasné a oba jsou v Brela - pláž Podrače a pláž Punta Rata (pláž Dugi Rat). Oblázková pláž Punta Rata se nachází nedaleko známky Makarské riviéry a Brela, malého kamenného ostrova nazývaného "Brela stone". Pláž Punta Rata je držitelem "Modré vlajky". Také tato pláž byla prohlášena za jednu z nejkrásnějších pláží na světě časopisem Forbes. Další oblázková pláž prohlásila nejkrásnější pláž v Evropě podle "nejlepší evropské destinace" je pláž Podrače, která se nachází v krásné klidné zátoce přímo na sever od Brela. Tyrkysové moře, borové lesy a nádherná pláž Područe v okolí Biokova zaručují dokonalou dovolenou. Strávit dovolenou na Makarské riviéře v jednom z atraktivních apartmánů nebo rekreačních domů.

Pláž Saplunara - ostrov Mljet

Salapura, Mljet

Západní část ostrova Mljet, který je nejzelenějším chorvatským ostrovem, je chráněn jako první národní park na Jaderském moři. Ostrov Mljet se nachází v blízkosti ostrova Korčula, města Dubrovníku a polostrova Pelješac. Jednou z nejkrásnějších pláží na tomto zeleném ostrově je pláž Saplunara - krásná písečná laguna, která se nachází na jihovýchodní části ostrova. Vzhledem k tomu, že do Saplunara není přímá trajektová linka, je tato pláž ideální pro jednotlivce, kteří chtějí uniknout z davů a uvolnit se. Soukromé ubytování najdete v bezprostřední blízkosti, pouhých 50 metrů od pláže Saplunara. Pokud budete mít čas, doporučujeme navštívit NP Mljet. Najděte si cenově dostupné apartmány a soukromé ubytování na ostrově Mljet.

Pláž Stiniva - ostrov Vis

Stiniva, Vis

Stiniva je 600 m dlouhá zátoka obklopená dvojitými vysokými skalními útesy, což z ní činí jednu z nejatraktivnějších pláží na celém Jadranu. Pokud nemáte člun, je to výzva, jak se dostat na pláž Stiniva, protože trvá asi 25 minut chůze přes nezpevněnou trať z vesnice Žužeca. Na pláži Stiniva se nachází malá restaurace, kde si můžete osvěžit drinkem. Na ostrově Vis máte možnost zůstat ve městě Vis na východní straně ostrova nebo v Komiži na západní straně ostrova.

Paradise beach - Lopar, ostrov Rab

Rajska plaža, Lopar, Rab

Pláž Paradise, téměř 2 km dlouhá, se nachází v severní části ostrova Rab. Kvůli kvalitě vody a čistému prostředí je pláž Paradise oceněn "modrou vlajkou", což činí tuto pláž ideální destinaci pro rodiny. Pláž Paradise nabízí hostům různá sportovní zařízení včetně plážového volejbalu, vodních skluzavků a plážové zábavy. Najdete zde ubytování v mnoha apartmánech a pokojích v soukromém ubytování v Loparu na ostrově Rab.

Pláž Banje - Dubrovník

Banje, Dubrovnik

Dubrovníkská pláž Banje je vzdálena jen dvě minuty od starého města a městských hradeb. Co dělá tuto pláž jedinečnou, je čisté moře a nádherný výhled na sousední ostrov Lokrum a zdi starého Dubrovníku. Kromě plavání a lenošení na lehátkách si můžete vychutnat koktejl nebo osvěžující nápoj v nedalekém baru. Pokud jste sportovec a chcete věnovat sportovní činnosti na písečné pláži Banje, můžete si zahrát plážový volejbal, fotbal, vodní pólo i originální chorvatskou hru - picigin. Vzhledem k velkým davům v červenci a srpnu doporučujeme přílet na pláž brzy ráno. Noční život na pláži Banje začíná západem slunce, když se tato městská pláž promění v centrální místo pro noční život. Pokud chcete navštívit Dubrovník a zůstat v cenově dostupném ubytování, doporučujeme přímý kontakt s soukromými vlastníky apartmánů a pokojů.

Bílá pláž - Solaris, Šibenik

Bijela plaža, Solaris, Šibenik

Turistický komplex Solaris se nachází v souostroví Šibenik, nedaleko města Šibenik, středu okresu Šibenik-Knin. Bílá pláž se nachází v centrální části turistického komplexu a vodní skluzavky, bazény, dětské hřiště a další doprovodné zážitky z něj dělají nevyhnutelnou destinaci pro rodiny s dětmi. Bílá pláž byla pojmenována po výjimečně bílém písku. Pro ty, kteří upřednostňují strávit dovolenou v turistickém středisku, mohou tančit v rytmech populárních písní R & B, dopřát si jednu z oblíbených koktejlů a relaxovat na venkovním bazénu. Ubytování v blízkosti turistického komplexu Solaris a bílé pláže se nachází v nedaleké Brodarice nebo ve městě Šibenik.

Pláž Sveti Ivan - Lubenice, ostrov Cres

Sveti Ivan - Lubenice, otok Cres

Ostrov Cres je největší ostrov Jadranu a nachází se v Kvarnerském zálivu na severu Jaderského moře. Na vrcholku hornin o výšce 378 metrů je vybudováno Lubenice, kouzelné místo s krásným výhledem na souostroví Cres-Lošinj. Pod tímto půvabným místem se nachází pláž sv. Ivana (nebo Lubenická pláž) asi čtyřicet minut pěšky. Pláž Sv. Ivana byla prohlášena za jednu z nejkrásnějších pláží na světě mnoha zahraničními časopisy. Oblázková pláž St. Ivan je ideální pro klidnou dovolenou, protože na pláži není příliš velký komerční obsah. Najdete zde ubytování v apartmánech, pokojích nebo prázdninových domcích v Cres, největším městě na ostrově, které se nachází 20 km od pláže Sv. Ivan na úpatí Lubenice.

Pláž Vučine u Žuljany - Pelješac

Žuljana - Pelješac

Poloostrov Pelješac je druhý největší poloostrov v Chorvatsku a nachází se v jižní části Chorvatska v okrese Dubrovnik-Neretva. Mnozí věří, že poloostrov Pelješac je středomořským rájem známým svými vynikajícími červenými víny, panenským olivovým olejem a mořskými skořápkami, z nichž nejznámější jsou stonové ústřice. Díky příznivým mořským proudům se Pelješac pyšní křišťálově čistým mořem s množstvím krásných zálivů a pláží. Jedním z nich je písečná zátoka Vučina poblíž Žuljany, která se nachází uprostřed poloostrova. Kromě své výjimečné krásy jsou příjemné pláže kolem pláže Vučina (Žuljana) touto pláží ideální pro milovníky dobrodružství, kteří hledají potápění a rybolov pod vodou. Levné ubytování v soukromí v Žuljana najdete v blízkosti pláže Vučina.

Pláž Spiaza - ostrov Susak

Spiaza – otok

Ostrov Susak patří do souostroví Cres-Lošinj. Pláž Spiaza se nachází na nedaleké písčité zátoce Spiaza, nedaleko vesnice. Vzhledem k mělké vodě, písku a dostupnosti je pláž Spiaza vhodná pro rodiny s dětmi. Mnoho lidí si myslí, že písek z Susaku pomáhá dětem a pacientům s chronickými nemocemi, protože písek má specifické léčebné vlastnosti. Na pláži Spiaza je možné si pronajmout slunečník nebo plážovou židli, stejně jako hrát volejbal. Pláž má také několik kaváren a restaurací. Pokud chcete navštívit tento jedinečný ostrov na Jadranu, doporučujeme rezervovat apartmán v Susak.

Pláž Slanica - ostrov Murter

Ostrov Murter je největším ostrovem regionu Šibenik a má jednu z nejoblíbenějších pláží na pobřeží Dalmácie - Slanica. Písčitá pláž Slanica je nejoblíbenější pláží na ostrově Murter. Kromě písku se pláž Slanica rozkládá nad skalami, kde se můžete schovat ve stínu borovic. Vzhledem k tomu, že pláž Slanica je písečná a má mnoho atrakcí pro děti, pláž je ideální pro rodiny s dětmi. Kromě krásného písku se na pláži vyznačuje slané moře tyrkysové barvy.

Tagy: Nejlepší pláže, Chorvatsko, Adritické moře

Rádi bychom slyšeli vaše připomínky, příběhy a zkušenosti v Chorvatsku v níže uvedených komentářích


Vybraná nabídka apartmánů a soukromého ubytování v Chorvatsku