Příjezd do Chorvatska

Zveme Vás k návštěvě Chorvatska, rezervovat byt nebo rekreační dům a objevovat všechny chorvatské krásy a kouzlo

Cestovní mapa Chorvatska

Příjezd do Chorvatska

Pro vstup do Chorvatska je třeba mít: řidičský průkaz, registrační kartu automobilu a doklady o pojištění vozidla. Mezinárodní řidičský průkaz je nutný pro využívání služeb rent-a-car. Povolení vydává státní automobilový klub.

Řidič motorového vozidla registrovaného v zahraničí, který vstupuje na území Chorvatské republiky, musí mít platný mezinárodní dokument o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou motorovým vozidlem platný na území Evropské unie nebo jiný doklad o existenci takového pojištění. Mezinárodní pojišťovací listiny a průkazy se považují buď za oficiální průkaz způsobilosti vozidla obvykle umístěného na území země, jejíž národní pojišťovací kancelář je signatářem mnohostranné dohody, nebo platnou zelenou kartou vydanou pro vozidlo pocházející ze země jehož národní pojišťovací kancelář není signatářem mnohostranné dohody a dalších dokladů a důkazů, jejichž platnost uznává chorvatský pojišťovací úřad.

Omezení rychlosti

  • 50 km/h - v ustálených oblastech
  • 90 km/h - mimo ustálené oblasti
  • 110 km/h - na hlavních vozovkách určených výhradně pro motorová vozidla a na dálnicích
  • 130 km/h - na dálnicích
  • 80 km/h - pro motorová vozidla s přívěsem pro karavany bez brzd
  • 80 km/h - pro autobusy a autobusy s lehkým přívěsem; Na dálnicích mohou autobusy řídit až 100 km/h, s výjimkou autobusů s dětmi

Zkuste snížit a nastavit rychlost na mokré vozovce. Během zimního období je nutná jízda s tlumenými světlomety. Používání mobilních mobilních telefonů během jízdy je zakázáno!

Používání bezpečnostních pásů je povinné. Reflexní plášť bez rukávů je povinnou součástí nouzového vybavení každého vozidla. Řidič je povinen jej nosit, když je na silnici, mimo vozidlo (změna pneumatiky, provádění oprav na vozidle, naplnění benzínem, zastavení dalších automobilů při pokusu o pomoc atd.).

Čerpací stanice

Ve větších městech a na dálnicích jsou čerpací stanice otevřena 24 hodin denně. Čerpací stanice prodávají vozy Eurosuper 95, Super 95, Super 98, Super plus 98, Euro Diesel a Diesel. Plyn (LPG) je k dispozici ve velkých městech a na čerpacích stanicích na dálnicích.

Informace o cenách pohonných hmot a seznam center prodávajících plyn LPG naleznete na adrese:
www.ina.hr, www.tifon.hr te www.hak.hr.

Zdroj informací: