Základní informace o Chorvatsku

Proč navštívit Chorvatsko a rezervovat si apartmán, pokoj nebo rekreační dům přímo u majitelů prostřednictvím Dovolena-Ubytovani-Chorvatsko.cz?

O Chorvatsku

Chorvatská republika je považována za jednu z nejkrásnějších zemí světa, která si zaslouží svou zeměpisnou polohu. Chorvatsko zaujímá největší část východního pobřeží Jaderského moře, které jako část Středozemního moře proniká nejhlubším do evropské půdy. Chorvatské pobřežní čáry a četné ostrovy se těší většině pobřeží Jaderského moře. Úzký pohoří Dinara odděluje středozemní oblast od středoevropské kontinentální části, která se rozprostírá od východních okrajů Alp na severozápadě až po břehy Dunaje na východě a zahrnuje jižní část úrodné panonské nížiny .

Jaderské moře

Intenzivně modré Jaderské moře je dlouhé 783 km, z čehož je celková pobřežní čára, včetně ostrovů, dlouhá 7868 km a její chorvatská část patří až 74%, resp. 5 835 km, je skutečným ztělesněním nejkvalitnější kvality Středozemního moře. Chcete-li přesné údaje: transparentnost a jasnost na volném moři dosahující až 56 m a podél pobřeží až 5 m hloubka. Mořská hloubka na severu podél pobřeží Istra je až 50 metrů hluboká, zatímco na ostrově Palagruža až 250 m hluboké a nedaleko nejvzdálenějšího ostrova Jabuka až 1300 do hloubky. Průměrná teplota moře v létě se pohybuje mezi 22-27 °C a nejnižší zimní teplotou kolem 7 °C a na jaře příjemná 18 °C.

Podnebí

Chorvatsko má tři klimatické pásma. Interiér je mírně teplý a deštivý, zatímco nejvyšší vrcholy Chorvatska mají horské klima, které zahrnuje sněžení. Oblasti podél pobřeží Jaderského moře mají příjemné středomořské klima s velkým množstvím slunečných dní, léto je horké a suché a zimy jsou mírné a mokré. Průměrné teploty v kontinentálním vnitrozemí jsou: leden -2 až 0 °C, s poněkud nižšími teplotami v nejvyšších nadmořských výškách; Srpen přibližně 20 °C, s nejvyššími nadmořskými výškami kolem 12 °C. Průměrné teploty v oblasti Littoral (Pobřeží Jaderského moře) jsou: leden -5 až 9 °C, srpen -22 až 25 °C. Teplota moře v zimě činí 12 °C a v létě přibližně 25 °C.

Kultura a historie

Pokud máte zájem o starodávné dny, měli byste začít z římského amfiteátru v Pule, přes Zadar a jeho fórum - největší vyhořelé fórum na východních březích Jaderského moře - a pak do nádherného paláce císaře Diokleciána ve Splitu. Procházka časem od předrománského kostela sv. Domniova v Zadaru z 9. století až po románský svět, který je magickým památkovým městem Trogir nebo ostrovy Krk a Rab. Postupujte po gotickém období v Záhřebu, Pazinu nebo například ve městě Ston na poloostrově Pelješac. Objevte renesanci v Osoru na ostrově Cres, Šibeniku, ostrovy Hvar a Korčula a nakonec jediný Dubrovník. Města Varaždin, Bjelovar a Vukovar září zářivostí baroka, zatímco dědictví 19. století je v nejlepším stavu v Rijece, Osijeku a samozřejmě v centru Záhřebu.

Měna

Oficiální měnou v Chorvatsku je kuna (1 kuna = 100 lipa). Cizí měnu lze vyměňovat v bankách, směnárnách, poštách a ve většině turistických informačních kanceláří, hotelů a kempingů. Kreditní karty (Mastercard, Visa, American Express a Diners) jsou přijímány téměř ve všech hotelech, marinách, restauracích, obchodech a pokladnách.

Zveme vás k objevení a užívání krásy Chorvatska, jeho mírné klima, křišťálově čisté vody, krásné pláže a nedotčené přírody v kombinaci s bohatou historií a kulturním dědictvím, vynikající kuchyní a dobrými víny, ale především jeho teplými a přátelskými obyvateli.

Video prezentace Chorvatsko

Zdroj informací::

CHORVATSKÁ REPUBLIKA

Politický systém - Parlamentní demokracie
Úřední jazyk - Chorvatský
Populace – 4.429.078
Plocha - 56.594 km2
Hlavní město - Zagreb
Délka pobřeží - 5835 km
Počet ostrovů - 1185 (47 obývaných)
Nejvyšší hora – Dinara (1831m)
Měna – kuna (1kn = 100 lipa)
Chorvatské vlajky

Sledujte nás
Reklama